Fatsa Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Gökhan Yazgu 2024 yılında yeni yapılacak olan yolların yanı sıra 2023 yılında yapılan yollarda da bakım ve onarıma ağırlık verileceğini söyledi. Bu çalışmaları, bölgedeki ulaşım altyapısını güçlendirmek ve kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların güvenli, konforlu ulaşımına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğini ifade eden Yazgu, 2023 yılında gerçekleştirilen beton yol çalışmalarıyla birlikte kırsal mahallelerin ulaşım altyapısını büyük ölçüde güçlendirildiğini belirti. Yazgu bu projelerin bölge halkının seyahatlerini daha güvenli ve rahat bir hale getirmeyi amaçladığını da ekledi.

fatsa 2-3

Gökhan Yazgu, belediyenin kırsal alanlara yönelik bu çabalarının sadece yeni yollar inşa etmekle kalmadığını, aynı zamanda mevcut altyapının sürdürülebilirliği ve dayanıklılığına da odaklandıklarını söyledi. Yazgu, “Bu bağlamda, 2024 yılında belediyemizin öncelikli hedefinin, önceki yılda tamamlanan yolların bakımı ve onarımı gerçekleştirmek. Büyük bir özveriyle gerçekleştirdiğimiz 2023 projelerimizin ardından, 2024 yılında da bu yolları daha da güçlendirmek, dayanıklılıklarını artırmak için bakım ve onarım çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Amacımız, kırsal mahallelerimizdeki ulaşım ağını sadece inşa etmekle kalmayıp, aynı zamanda sürdürülebilir ve uzun ömürlü kılmak. Bu sayede vatandaşlarımızın günlük hayatlarını daha kolay ve güvenli bir şekilde sürdürebilmelerine katkı sağlamak" dedi.

fatsa 3-1

Kırsal Hizmetler Müdürü Gökhan Yazgu, kırsal mahallelerdeki ulaşım altyapısına yönelik bu kapsamlı çalışmaların bölge halkının yaşam kalitesini artırarak ekonomik ve sosyal açıdan olumlu etkiler oluşturmayı hedeflediğini belirtti. Yazgu, 2023 yılında ayrıca 18 mahallede 20 kilometre yeni yol açma çalışması, 23 mahallede 82 kilometre yol genişletme çalışması, 30 mahallede toplamda 1550 metre taş duvar, 28 mahallede 72 adet betonarme menfez çalışması gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

Editör: Merve Tepecik