Fatsa Belediyesi, Fatsa’ya bağlı Hatipli, Karşıyaka Mahallesi'nde gerçekleştirdiği yol çalışmalarında sona yaklaşıyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Hatipli Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Burhan İpekçi, “2019 yılında Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar köyümüzdeki çalışmalarına altyapıyla başladı. Altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra beton yol çalışmalarına başlanıldı. Şu ana kadar 2 km beton yol döküldü ve hala devam ediyor. Birçok yerde yol genişletme çalışmaları yapıldı, aynı zamanda yeni yollar açıldı. 48 km yol ağımız mevcut. Beton yol çalışması aciliyet sırasına göre devam ediyor. Yağmur yağdığında araba çıkmayan yollarımız vardı, oralar da hızlı bir şekilde beton yola kavuştu.” dedi.

İpekçi konuşmasını, “4 yıldır hasta olan bir vatandaşımız vardı. Evinin olduğu yere ambulans inmiyordu, eşi belirli bir noktaya kadar patpatla çıkarıyordu.  Çok şükür beton yola kavuştuktan sonra bu sıkıntıdan da kurtulduk. Yapılan çalışmalardan ötürü şahsım ve mahallem adına Başkanımız İbrahim Etem Kibar’a çok teşekkür ediyorum.” diyerek tamamladı.

Fatsa Kırsal 2-1

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, "En yakındaki mahalleye nasıl hizmet götürdüysek, en uzak mesafede bulunan mahallelerimize de aynı hizmeti götürdük. Şu anda Karşıyaka Mahalle’mizde çalışmalarımızda sona yaklaştık. Karşıyaka Mahalle’mize 1.3 km'lik beton yol çalışması gerçekleştirdik. Bu mahallemizden sonra ekiplerimiz Yenikent, Yusuflu, Kavraz ve Beyceli mahallelerini programa aldı. Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun." dedi.

Haber merkezi

Fatsa'da kırsal mahalleler sıcak asfaltla buluştu Fatsa'da kırsal mahalleler sıcak asfaltla buluştu

Editör: Merve Tepecik