Samsun İlkadım Belediye Acem Tekkesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen programa Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan’ın yanı sıra Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özbay, Ziraat Odası Başkanı Haydar Gürsu ve önceki dönem ilçe Başkanı İsa Yüksel de katıldı.

Fatsalılar Samsun 1

Programın açılış konuşmasını yapan Samsun Ordulular Dernek Başkanı Yusuf Günaydın “Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben Büyükşehir Belediye Başkanımıza buradan şunu söylemek istiyorum. Samsun'un arkasında güçlü bir Ordu var.” dedi.

“Fatsa'mızda misafir edeceğiz”

Günaydın’dan sonra kürsüye gelen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar “Uzun zamandır yapmış olduğum konuşmalarda hiç heyecanlandığımı bilmem ama buradaki hemşehri özlemini görmek ve ayrı ayrı dostları burada bulmak beni fazlasıyla mutlu etti ve heyecanlandırdı. Bu organizasyondan dolayı Samsun Ordulular Derneğine teşekkür ediyorum. Bu derneğe olan aidiyeti aynı zamanda aradaki kaynaşmaları dostlukları ve derneğe çok önemli bir güç katacak olan bu organizasyonun Samsun'daki ayağında buluşmaktan memnuniyet duyduğumu bir kez daha ifade etmek istiyorum. En kısa zamanda bütün dernek üyelerimizi samimiyetin şehri olan Fatsa'mızda misafir edeceğiz.” dedi.

Etem Kibar Samsun

Kibar, “Üniversiteyi Samsun'da okumuş bir kardeşiniz olarak burada hocalarımı görmek beni ayrıca mutlu etti. Ben inanıyorum ki Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Halit Doğan Bey Samsun'da bulunan Orduların desteğini fazlasıyla hissediyordur diye düşünüyorum ve bu akşam bizim programımızda yer alması bizlere şeref vermiştir. Bir belediye başkanının ötesinde her zaman sizlere kapımızın açık olduğunu söylemek istiyorum. Burada bu derneğin kurulmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yusuf başkanıma da almış olduğu bayrağı çok daha ileriye taşıyacağına emin olduğunu ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.

“Orduların başımızın üstünde yeri var”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Orduların gücünü ve desteğini çok fazla hissettiğini ifade ederek, “Bu 5 yıllık dönemimizde İnşallah Orduluların bu desteğini karşılığını fazlasıyla vermek istiyoruz. Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem kibar bey Belediye Başkanlığı'nın ötesinde bizim arkadaşımız, dostumuzdur. Bu vesilelerle aramızdaki dostluğu daha ileri seviyelere taşımış oluruz. Orduların tüm Samsun'da yaşayanlar gibi başımızın üstünde yeri var.” diye ifade etti.

Halit Doğan Samsun

Yapılan konuşmaların ardından Fatsa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cevat Erbil Fatsa'nın tarihi yerleri hakkında katılımcılara bir sunum yaptı. Program, Fatsa Belediyesi Konservatuar Şefi Avni Kaysal ve Konservatuar Sanatçısı Yüksel Kaytaz'ın kısa konser ziyafeti ve hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Fatsa Fener Adası Ne Zaman Ziyarete Açılacak? Açıklama Geldi Fatsa Fener Adası Ne Zaman Ziyarete Açılacak? Açıklama Geldi

Editör: Merve Tepecik