Fatsa Belediyesi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) iş birliğiyle hayata geçirilen "Gençlerin Gücü Fatsa'nın Gücü" projesi kapsamında kurulan Kent Mobilyaları Üretim Atölyesi, önemli bir misyon üstleniyor. Atölyede üretilen kent mobilyaları sadece Fatsa'nın değil, çevre ilçe ve belediyelerin de ihtiyaçlarını karşılıyor.

Fatsa Belediyesi

Atölyede 55 kalem metal ve ahşap işleme makinesi ile sıfırdan açık alan oturma grubu, piknik masaları, çatılı piknik masaları, kamelya, çiçeklik ve salıncak üretiliyor. Bu sayede belediye bütçesinden tasarruf sağlanırken, ilçe genelindeki hasarlı ve bakımsız kent mobilyaları da yenileniyor.

Şehrimizde bulunan tesislerimiz için açık alan oturma gruplarını Kent Mobilyaları üretim atölyemizde üretmeye devam ediyoruz diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Kent Mobilyaları Atölyemiz belediyemizin büyük bir yükünü ortadan kaldırdı. Atölye sayesinde şehir mobilyalarının üretimi ve bakımı belediye içinde gerçekleştirilerek dışarıdan hizmet alımı maliyetlerinin azaldığını ve kaynakların daha etkili bir şekilde kullanıldığını söyleyebilirim. Şehrimizde bulunan Erguvan Teras Kafe, Uzunkum Plajı ve benzeri tesislerimiz için oturma gruplarını kendi atölyemizde üreterek yerleştirmeye başladık. Ekiplerimize kolaylıklar dilerim.” dedi.

Dere Islahı İçin Fatsa'ya 8 İş Makinesi Dere Islahı İçin Fatsa'ya 8 İş Makinesi

Editör: Atakan Öztürk