2023-2024 sezonunda geçen hafta grup maçları ile sona eren ve Play-Off maçlarının beklendiği Ordu 2.Amatör Lig'de son hafta mücadeleleri arasında en fazla heyecan uyandıran maç Gürgentepespor ile Fidangörspor arasında oynanmıştı. Grup şampiyonu olarak 1.Amatör Lig'e yükselen Gürgentepespor ile Play-Off biletini erken alan Fidangörspor maçında tam 11 gol çıkmıştı. Fidangörspor'da ise bu karşılaşmada direkt olarak kırmızı kart gören Soner Öztürk'ün cezası tek maçla sonuçlandı.

Fidangörspor'un 3-0 öne olduğu ilk yarıda rakibinin bariz gol şansını engellemesi nedeniyle hakem tarafından direkt kırmızı kart ile oyun dışı kalan Soner Öztürk'ün cezası merak edilirken, Soner Öztürk takımın yarı finalde alacağı skora göre sezonu henüz kapatmadı. Direkt olarak kırmızı kart gören Soner Öztürk'e İl Futbol Disiplin Kurulu tarafından bir maç men cezası verildi. Ayrıca aynı haftada oynanan İstanbul Boğazıspor- Ordu İdmanyurdu maçında iki sarı kart sonucu kırmızı kart gören İstanbul Boğazıspor futbolcusu Erdem Çamaş'a da bir maç men cezası verildi.

2.Amatör Lig'de Pazar günü Play-Off Yarı Final maçında Adem Aksoy Boztepespor ile Fidangörspor maçında Fidangörspor'da Soner Öztürk cezasından dolayı forma giyemeyecek.

Editör: Samet Karadağ