Ordu Valisi Muammer Erol, dereceye giren öğrencileri ve danışman öğretmenleri tebrik etti.

Ordu Valisi Muammer Erol, TÜBİTAK Proje Yarışması'nda derece elde eden öğrencileri ve danışman öğretmenleri kabul ederek başarılarından dolayı kutladı. Vali Erol, "Elde etmiş olduğunuz bu başarı bizleri gururlandırdı. Başarılarınızın devamını diliyorum ve hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum." dedi.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda Ordu'dan 14 proje bölge finallerine katılmaya hak kazanmış ve bu projelerden 3'ü Bölge Birinciliği, 2'si Bölge İkinciliği ve 3'ü de Bölge Üçüncülüğü elde etmiştir. Bölge Birinciliği kazanan öğrencilerimiz, 26-30 Mayıs tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilen Türkiye Finallerinde yer almışlardır. Türkiye Finallerinde Ordu M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi ile Özel Namık Altaş Ortaokulumuz Teşvik Ödülü dereceleri elde etmiştir.

TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finalleri'nde Ordu'dan 16 proje ile katılım sağlanmıştır. İlimizde 6 Bölge Birinciliği, 1 Bölge İkinciliği ve 2 Bölge Üçüncülüğü dereceleri elde edilmiştir. Bölge Birinciliği kazanan öğrencilerimiz, 26-30 Mayıs tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilen Türkiye Finallerinde yer almışlardır. Türkiye Finallerinde Ordu M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi Türkiye İkinciliği ve Fatsa Fen Lisesi ile Fatih Anadolu Lisesi Teşvik Ödülü dereceleri elde etmiştir.

Ordu’da On Parmak F Klavye Yarışması Düzenlendi Ordu’da On Parmak F Klavye Yarışması Düzenlendi

Editör: Atakan Öztürk