Galatasaray'ın geçen hafta Fenerbahçe'ye kaybederek şampiyonluğu kaçırdığı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta TFF 3.Lig Play-Off Final maçı oynanacak ve ya  52 Orduspor Futbol Kulübü ya da Çimentaş Elazığspor bu stadyumda kupa kaldıracak. Maçın oynanacağı stadyumun netlik kazanması öncesinde birçok ihtimal konuşulurken, 52 Orduspor Futbol Kulübü geçen sezon Play-Off Finalini Ankara Eryaman Stadyumu'nda oynanmıştı. 

Ramsparkgs

Çimentaş Elazığspor tarafından yapılan açıklamada ''Kamuoyunda isimleri geçen il ve stadyumların mevcut durumları değerlendirilip gerek kulübümüz gerekse 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün onayıyla Türkiye Futbol Federasyonu tarafından İstanbulspor  Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park'ta oynanmasına kadar verilmiştir. Kamuoyunda sıkça isimleri geçen bazı stadyumların Ankara-Eryaman, Kayseri-Kadir Has Stadyumları tadilattan dolayı, Konya-Büyükşehir Belediye ve Sivas-4 Eylül stadyumlarında final maçının oynanacağı gün kendi takımlarının maçlarına ev sahipliği yapacağından ötürü Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Ali Sami Yen Spor Kompleksi Rams Park olarak belirlenmiştir.'' ifadeleri yer aldı.

TFF 3.Lig’de Play-Off Final maçlarının stadyumunun Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanması beklenirken son 5 yıl içerisinde oynanan 14 final karşılaşması 7 farklı şehirde oynandı ve final maçlarına 5 maç ile en fazla Ankara Eryaman Stadyumu ev sahipliği yaptı. Play-Off final maçları son beş yıl içerisinde yedi farklı ilde oynandı. Bu final müsabakalarına beş kez Ankara ev sahipliği yaparken Ankara Eryaman Stadyumu’nda son iki sene içinde dört kez final maçı oynandı. Play-Off finaline ev sahipliği yapan şehirler üç kez Antalya, iki kez Eskişehir ve birer kez Kayseri, İstanbul, Adana ve Kocaeli olmuştu.
 

Editör: Samet Karadağ