Ordu'da İş Dünyası Gurbetçinin Başarısına Destek Vermeye Hazır
Ordu Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ORDUSİAD) düzenlediği aylık 'İş Geliştirme' toplantısında dünya dondurma şampiyonu Celal Karaarslan'ı ağırladı.
Toplantıya Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, İl Emniyet Müdürü Atilla Aksoy, Ordu İl Jandarma Komutanı Numan Öksüz, Ordu İl Defterdarı İbrahim Bayraktar, Ordu Adalet Komisyonu Başkanı Mesut Bilen ve iş insanları katıldı.

Altunel: "Gurbetçilerimiz Vatanımıza Büyük Katkı Sağlıyor"
Ordusiad Başkanı İdris Altunel toplantıda yaptığı konuşmasında, "60 yıl önce Avrupa'ya çalışmaya gidenlerin üçüncü nesil evlatları, bugün birçok alanda büyük başarılara imza atıyor. Almanya'da gurbetçi olarak yaşayan insanların çocukları, ticaret ve bilim gibi alanlarda yeteneklerini gösterme imkanı buldu. Bugün Covid-19 aşısını geliştiren ve ilk kalp naklini yapan kişiler de Türkiye'de yetişip Avrupa'ya giden gurbetçilerimizin çocuklarıdır. Nobel ödülü alan milliyetçi bir Türk vatanseveri de yine bu gurbetçilerden biridir. İmkan buldukça insanımızın kabiliyeti ve yeteneği çok güçlüdür. Yapabilecekleri çok şeyler var. Ordu'dan Avusturya'ya göç eden ve Salzburg'da gastronomi eğitimi alan Celal Karaarslan da bunun en güzel örneğidir. Karaarslan, 4 kez Avrupa Şampiyonu, 1 kez de Dünya Şampiyonu olmuş bir dondurmacıdır. Özellikle fındıklı dondurmada büyük bir başarı elde etmiştir. Memleketimizin en önemli tarım ürünlerinden biri olan fındığı dondurmada %10 oranında kullanmaktadır. Bu çok büyük bir başarıdır. Hepimiz bu arkadaşımıza destek vermeliyiz. Yurtdışından gelip ülkemizi sömüren markalara karşı bu arkadaşımıza destek olmalıyız." Dedi.

Altunel'in konuşmasının ardından dünya dondurma şampiyonu Celal Karaarslan dondurma üretimindeki hayat hikayesini anlattı. Karaarslan, Avusturya'da yaşadığı zorluklardan ve dondurma tutkusundan bahsederek, bu alanda nasıl başarı elde ettiğini katılımcılarla paylaştı.
Ayrıca yeni üyelere rozet takıldı.
Toplantıda ORDUSİAD'ın yeni üyelerine Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe tarafından rozetleri takıldı. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir