Fındığını depolarda bekletenler hala fiyatların yükselmesini bekliyordu. 17 Kasım Cuma günü serbest piyasada fındık fiyatında beklenen yükseliş yaşandı. 

fındık fiyatı yükseliş

Fındık sezonunun başında 85 TL'den başlayan fiyatlar, Eylül ayında 98 TL'ye kadar yükselmişti. Ancak, daha sonra düşüşe geçen fiyatlar, son günlerde yeniden yükselişe geçti.

Fındık harmandan çıktıktan kısa bir süre sonra birçok vatandaş ödemeleri nedeniyle fındığını satmayı tercih etti. Fındık Eylül ayında 98 lira ile zirveyi görmüştü. Rekor seviyeye çıkması ile vatandaşlar daha da yükseleceğini umut ederek fındığını bekletselerde zaman içerisinde zarar etti.

fındıkkk fiyatııı

Fındık üreticileri, fındık fiyatındaki yükselişin devam etmesini bekliyor. Fındık fiyatının 100 TL'yi geçmesini umut eden üreticiler, bu sayede zararlarının telafi edilmesini bekliyor.

fındıkk-1

Ordu'da 17 Kasım Cuma günü fındık fiyatlarında yükseliş yaşandı. Serbest piyasada 50 randıman fındık 90 TL'den satılmaya başlandı.

Atakan Öztürk

Doğu Karadeniz’den 10 ayda 444 Milyon dolarlık fındık satıldı Doğu Karadeniz’den 10 ayda 444 Milyon dolarlık fındık satıldı