FİSKOBİRLİK'ten yapılan açıklamaya göre, birliğin binasında düzenlenen törende, Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar tarafından belgeler işletme yetkililerine takdim edildi.

Bayraktar, günümüzde gıda alanında yaşanan en önemli hususun güvenilir ve sağlıklı gıda olduğunu belirtti.

Güvenilir ve sağlıklı gıdaya ulaşmanın yolunun tarımdan, kırsal kalkınmadan ve özellikle coğrafi işaretlerden, geleneksel ürünlerden geçtiğine işaret eden Bayraktar, "Dolayısıyla güvenli ve güvenilir gıdada önemi fazlasıyla artan coğrafi işaretli ürünlerin ve geleneksel ürünlerin korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması gerekmektedir." ifadesini kullandı.

FİSKOBİRLİK olarak tescil ettirdikleri ürünlerin denetimlerini titizlikle gerçekleştirdiklerini vurgulayan Bayraktar, şunları kaydetti:

"Tamamlanan denetim süreçlerinin ardından başta üreticilerimiz olmak üzere özel/tüzel kişiler ile bir araya gelinerek Coğrafi İşaretli Ürün Adının Kullanım Hakkı Belgelerini teslim etmek bizleri ziyadesi ile mutlu etmiştir. Dünyada gıda sektöründe sürdürülebilirlik artık aranan temel bir kriter haline gelmiştir. Bacasız sanayimizin anahtarı olan coğrafi işaretli ürünlerimizin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve kalitesinin korunması için denetimleri büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla FİSKOBİRLİK olarak coğrafi işaretli ürünlerimizin denetimleri üzerinde hassasiyet ile durmaktayız." AA