Fatsa'nın önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Gaga Gölü, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından tabiat parkına dönüştürüldü. Doğayla iç içe bir alan arayanlar için ideal bir mekan olan Gaga Gölü Tabiat Parkı, bugünkü törenle hizmete girdi.

Programa Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ak Parti İl Başkanı Selman Altaş, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Baysal, çevre İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Program Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı’nın gösterileri ile başladı. Ardından Fatsa Belediye Başkanı Sn. İbrahim Etem Kibar ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’in konuşmaları ile devam etti. Daha sonra dualar eşliğinde kurdele kesimi gerçekleştirildi. Kano, yelken ve bot gösterileriyle program sona erdi.

Açılış konuşmalarında Gaga Gölü şehrimizin en önemli turizm destinasyonlarından biri diyen Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Sayın Bakanımızın önderliğinde 5 yıllık süreçte Ordu’muzun 19 ilçesinde birbirinden önemli yatırımları siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunduk." dedi.

Fatsa'da doğalgaz kullanımı yüzde 99'a ulaştı

Fatsa'da yapımı devam eden diğer çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kibar, "Bu bağlamda Fatsa’da neler değişti diye kısaca bir özetlemek isterim. 5 yıllık süreçte Fatsa’mız yeni bir meydana, pazar yerine, çöp alanının kapatılmasına, OSKİ’nin Fatsa’ya gelmesine, Doğal Gaz’ın Fatsa da yüzde 99’a ulaşmasına gibi altyapıdan üstyapıya çok önemli problemlerinin çözüldüğü bir şehir haline geldi. Bu hizmetlerde desteklerini bizlerden esirgemeyen Sayın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkürlerimi iletiyorum. Gaga Gölü Tabiat Parkımız tüm vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Editör: Atakan Öztürk