Toplantıya Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Yasin Ergül, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Kubilay Vural, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Özerhan Özer, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Cihan, Ordu Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Eser Uyanık ile İl ve İlçe Hastane Koordinatörleri, İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde görevli Organ ve Doku Bağışı Sorumluları katıldı.

Organ Doku Nakli 1

Organ Yetmezliği yüzünden hayatını kaybeden vatandaşlara umut olmak adına, her geçen gün çalışmalarıma hız veren Ordu İl Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli Koordinatörlüğü, gerçekleşen toplantıda ilin organ ve doku nakli süreçlerini değerlendirmek, iyileştirmek ve gelecekteki adımları belirlemek amacıyla yürütülmesi gereken faaliyetlerin önemine vurgu yaptı.

“İnsanı yaşatmak insanlığı yaşatmak”

Konuyla ilgili Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Kubilay Vural katılımcıların görüş ve önerilerini dinleyerek izlenecek yol haritası noktasında, kendilerinin sahadaki sosyokültürel yapının gerektirdiği dilde anlatılmasına vurgu yaparak, “Bizler bu işin bel kemiği olarak çalışmak zorunda olduğumuzun bilincinde olmalı, vatandaşlarımızın en uygun şekilde bilinçlenmelerini sağlayacak her adımı birlikte atmalıyız. Unutmamalıyız ki bir insanı yaşatmak insanlığı yaşatmak demektir.” dedi.

Organ Doku Nakli 2

Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Yasin Ergül ile Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Kubilay Vural ev sahipliğinden dolayı Ordu Devlet Hastanesi yöneticilerine ve toplantıya katılan çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

İnflamatuar Bağırsak Hastalığı En Çok Gençlerde Görülüyor İnflamatuar Bağırsak Hastalığı En Çok Gençlerde Görülüyor

Editör: Merve Tepecik