Süheyl Batum, hem akademik hem de siyasi alanda önemli başarılara imza atmış bir isim olarak Galatasaray başkanlığına aday olmuştur. Serveti hakkında net bir bilgi olmamakla birlikte, güçlü bir aday profili çizmektedir. Başkanlık yarışında nasıl bir performans sergileyeceği merakla beklenmektedir.

Galatasaray Başkan Adayı Süheyl Batum Kimdir? Serveti Ne Kadar?

Bedii Süheyl Batum, 6 Mayıs 1955 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Hukuk profesörü ve siyasetçi olan Batum, Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra Paris I Panthéon-Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Anayasa Hukuku kürsüsünde asistanlık yaparak akademik kariyerine başladı ve burada doktorasını tamamladı. 1990 yılında doçent, 1996 yılında ise profesör unvanını aldı. Galatasaray Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi gibi birçok üniversitede dersler verdi.

Profesyonel Kariyeri

Batum, akademik kariyerinin yanı sıra siyasi alanda da aktif rol aldı. 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu'na seçildi ve genel sekreterlik görevini üstlendi. 2011 yılında CHP'den Eskişehir milletvekili olarak TBMM'ye girdi. Ayrıca Vatan Gazetesi ve Cumhuriyet Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmıştır. Akademik ve siyasi kariyerinin yanında, Atatürkçü Düşünce Derneği başkanlığı görevini de yürütmüştür.

Suheyl Batum Kimdir

Süheyl Batum ve Serveti

Süheyl Batum'un serveti hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak akademik kariyeri, siyasetteki rolü ve çeşitli üniversitelerdeki üst düzey görevleri göz önünde bulundurulduğunda, maddi açıdan güçlü bir konumda olduğu tahmin edilmektedir. Galatasaray başkanlık yarışında güçlü bir listeyle yer aldığı belirtilmektedir.

Galatasaray Başkanlığı Adaylığı

Süheyl Batum, Galatasaray Spor Kulübü başkanlığı için adaylığını açıklamış ve geniş bir destek almıştır. Eski başkan Ünal Aysal, Rezan Epözdemir ve Mete İkiz gibi isimlerin de Batum'un listesinde yer aldığı ifade edilmektedir. Batum'un başkanlık adaylığı, kulüp içinde büyük bir heyecan yaratmış ve üyelerden yoğun ilgi görmüştür.

Editör: Samet Varol