Kariyerinde henüz 16 yaşında Bölgesel Amatör Lig şampiyonluğu yaşamayı başaran Emre Kıran, yeni sezonda Ordu Futbolu'na geri dönecek. Geçtiğimiz sezon Giresun Süper Amatör Lig'de Yeniyolspor'da forma giyen ve bu süreçte takımı ile şampiyonluğun kıyısından dönen Emre Kıran,  Galataspor forması ile yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig'de forma giyecek.


Ordu Futbolu'nun gelecek vaadeden isimlerinden birisi olan ancak yaşadığı sakatlıklardan dolayı beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremeyen 2000 doğumlu Emre Kıran, 16 yaşında Bölgesel Amatör Lig şampiyonluğu yaşamış ve 17 yaşında profesyonel sözleşmeye imza atmıştı. Kariyerinde Ordu Gücü Futbol Kulübü, 52 Orduspor Futbol Kulübü, ikinci kez Ordu Gücü Futbol Kulübü'nde forma giydikten sonra 2019-2020 sezonunda Kotyora Futbol Kulübü forması giymişti. Kısa bir Ulubey Belediyespor macerasının ardından yeniden Kotyora Futbol Kulübü'ne transfer olan Kıran, daha sonra Gülyalı Turnasuyuspor forması giymişti.

Ordu 1.Amatör Lig'de son olarak forma giydiği Gülyalı Turnasuyuspor'da 13 gol atan ve geçen sezon Giresun Süper Amatör Lig ekibi Yeniyolspor'da gol ve asistleri ile takımı finale taşıyan Emre Kıran, yeni sezonda Galataspor'da forma giyecek. Kıran kariyerinde şu ana kadar Bölgesel Amatör Lig'de 29, 3.Lig'de ise 3 maça çıktı.

Editör: Samet Karadağ