Geçen sezon Ordu 1.Amatör Lig'de şampiyonluk sevinci yaşayarak kulüp tarihinin 1.Amatör Lig'deki ikinci sezonunda şampiyon olarak Bölgesel Amatör Lige yükselen Galataspor'da yeni sezon öncesinde kadro planlaması devam ediyor. Transferleri arka arkaya açıklayan Galataspor'da, kaptan Güven Biber'in takımdan ayrılması ile birlikte takımın yeni kaptanının kim olacağı merak edilirken bu süreçte geçen sezon kadroya katılan ancak sezonun son bölümünde forma giyemeyen Altan Kılıç'ın getirildiği açıklandı. Geçen sezon transfer edildikten sonra bazı maçlarda forma giyen ve devamında kadroda yer almayan Altan Kılıç ile yeni sezonda tüm pürüzlerin giderildiği ve Kılıç'ın kaptanlığa getirildiği belirtildi.

Orduspor altyapısından yetişen ve ardından birçok takımda forma giyen Altan Kılıç, iki sezondur Ordu 1.Amatör Lig'de Perşembespor ve Galataspor formaları ile şampiyonluk sevinci yaşamıştı.  Profesyonel kariyerinde savunmanın ortasında forma giymesine rağmen son dönemlerde defansif orta sahada oynayan ve farklı mevkilerde de şans bulan Altan Kılıç, geçen sezon Galataspor'da forma giymişti. Altan Kılıç, Galataspor'un Bölgesel Amatör Lig'de ilk kez mücadele edeceği sezonda yeniden anlaşırken kaptanlığa getirildi.

1996 doğumlu olan Altan Kılıç kariyerinde şu ana kadar 1.Lig'de 9, 2.Lig'de 17, 3.Lig'de 58 ve Türkiye Kupası'nda 5 maça çıkarken, yeni sezonda kaptan olarak sahaya çıkacağı Bölgesel Amatör Lig'de ise 22 maça çıkmıştı. Özellikle duran toplarda sürpriz goller atan Altan Kılıç, kariyerinde şu ana kadar 5'i 3.Lig'de olmak üzere 6 gol attı.

Editör: Samet Karadağ