Türk Futbolu'nda altyapısından yetiştirdiği futbolcularla her zaman ön planda olan Bursaspor son dönemde sportif açıdan zor süreçten geçmesine rağmen altyapısında yetenekli isimler çıkarmaya devam ediyor. Bursaspor'da özellikle Elit Akademi Ligi U19'da sahaya çıktığı 33 maçta 18 gol atan ve bir anda dikkatleri üzerine çeken Hasan Sabri Karaca, 2021-2022 sezonunda profesyonel sözleşmeye imza atmıştı. Bursaspor A takım formasını 2021 yılında Ziraat Türkiye Kupası maçında henüz 17 yaşında giyen ve ilk maçında gol atma sevinci yaşayan Hasan Sabri Karaca, 20 yaşında futbolu bıraktı.

Hasan Sabri Karaca yaptığı açıklamada ''Sizlerle paylaşmak zorunda olduğum bu acı, bu güzel günümde gerçekten zor bir deneyim. On yıl önce Bursaspor'a girdiğim ve çocukluk aşkım olan futbolu bırakmak durumundayım. Bu kararı almak benim için son derece zor oldu ancak vücudumun geçirdiği dört ameliyatın ardından futbolu devam ettiremeyeceğimin sonucuna vardık. Bu süreçte her zaman terimin son damlasına kadar mücadele ettim. Sevinçleri, üzüntüleri, gururları ve hayaller bu formanın altında yaşadım. Ancak, Allah'ın takdiriyle bu noktada sona geldik. Gelecekte amacım, Bursaspor camiasına gururla hizmet etmek, formayı terlettiğim günlerde olduğu gibi farklı alanlarda katkı sağlamaktır'' dedi.

2004 doğumlu forvet oyuncusu Hasan Sabri Karaca, Bursaspor forması ile 2.Lig'de 2022-2023 sezonunda 8 maçta forma giymesine rağmen 3 gol atarken geçen sezon sadece 2 maçta sahaya çıkmıştı.

Editör: Samet Karadağ