Influencer, diğer bir deyişle sosyal medya fenomeni olmak son yıllarda popüler bir hayal haline gelip birçok kişi etkilemeye devam ediyor. Sosyal medya platformlarında geniş bir takipçi kitlesi edinip, bu kitleye ilham vererek, eğlendirerek veya bilgilendirerek para kazanmak cazip bir fikir gibi gelebilir. Fakat influencer olmak sandığınız kadar kolay da olmayabilir. Nasıl ünlü olunur, influencer olmak gerçekten de zor mu, bize gösterilen hayatlar ne kadar gerçek? Tüm bu soruların ve daha fazlas

Beklenmeyen parlaklık

Sosyal medya ünlülerinin dünyasına arkadaşı Oh Min Hye ile adım attıktan sonra hayatı değişen Seo Ah Ri, aniden parlayan bir yıldız olarak hayatını istemsizce değiştirir. Kore'nin önde gelen kozmetik şirketlerinden birinin CEO'su olan Han Joon Kyung’un hayatı ise A Ri ile değişir. Büyük bir saygınlığa ve harika bir geçmişe sahip Yoon Shi Hyun ve ideallerine ulaşmak için her şeyi yapmaya hazır olan hırslı kocası Avukat Jin Tae Jeon da A Ri’nin hayatına dahil olmak zorunda kalır.

Ün, para, sponsorluklar, hediyeler, nefret yorumları, iftira ve yalanlar etrafında dönen bu zorlu hayatta teknolojinin değil, teknolojiyi kullanan insanların zararları tüm gerçekliğiyle anlatılıyor. Fenomenlerin parıltılı ama bir o kadar da skandallarla dolu dünyası bildiğimiz ve bilmediğimiz yönleriyle, çarpıcı bir şekilde vurgulanıyor.

İpin ucunda yaşanan hayatlar

2023 yapımı bir Güney Kore dizisi olan Celebrity; kişilerin çıkarlar doğrultusunda her şeyi yapabileceğini ve sosyal medyanın insanları nasıl manipüle edebileceğini gösterirken tüm bu yaşanan kaosun ardında kendine sadık kalmanın önemini de vurguluyor.

Kusursuz fotoğraflar ve videolar, hiç bitmeyen mutluluklar, sürekli değişen dostluklar, sonu gelmeyen paralar… Mutluluk, para, keyifle beraber gelen depresyon, kaygı ve öfkeler. İpin ucunda yaşanıyor hayatlar; ilerinin bazen ferahlık bazen de bataklık olduğu…