Cumhuriyetimizin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in katıldığı törenle yola çıkan "Köklü Mirastan Türkiye Yüzyılı'na" temalı dijital sergiden oluşan gezici eğitim tırı, Türkiye yolculuğuna devam ediyor.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in katıldığı törenle İstanbul'dan yola çıkan gezici eğitim tırı, Türkiye yolculuğuna devam ediyor. Türkiye'nin yedi bölgesinde öğrenci, öğretmen ve velilerimizle buluşmak için yolculuğunu sürdüren gezici eğitim tırı Ordu'ya ulaştı.

eğitim tırı 2

Cumhuriyetimizin 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında yola çıkan "Köklü Mirastan Türkiye Yüzyılı'na" temalı dijital sergiden oluşan gezici eğitim tırı, Altınordu Tayfun Gürsoy Parkı'nda öğrenci, öğretmen ve velilerimizle buluştu. Ordu Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, gün içinde etkinlik alanını ziyaret ederek öğrencilerin dijital sergideki heyecanına ortak oldu, köklü mirasımızın genç kuşaklara aktarılması bakımından gezici eğitim tırının önemine değindi.

eğitim tırı  3

Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde öğrencilerle buluşturulan "Köklü Mirastan Türkiye Yüzyılı'na" temalı etkinlikte Türkiye Yüzyılı ve gelecek yüzyılın eğitim reformları, mapping teknolojisiyle 3 boyutlu olarak sunuldu. 4 dakika süren sunum, öğrenciler ve veliler tarafından yoğun ilgi gördü.

Yedi bölgede öğrencilerle buluşacak olan tırın rotasında İstanbul, İzmir, Mersin, Adana, Gaziantep, Erzurum, Trabzon ve Ordu'dan sonra Konya bulunuyor. "Köklü Mirastan Türkiye Yüzyılı'na" temalı gezici eğitim tırı, turunu 24 Kasım'da Ankara'da tamamlayacak. Haber merkezi

eğitim tırı 4

Mobil trafik eğitim tırı ile Havza'da çocuklara eğitim verildi Mobil trafik eğitim tırı ile Havza'da çocuklara eğitim verildi