Ordu'nun 6 ilçe kaymakamı yurt dışına giderken yerlerine atanan 6 kaymakamın arasında yer alan Cihad Karakaya, Gölköy İlçe Kaymakamı Muhammed Sadi Taşyapan'ın yerine atanarak Ordu'nun Gölköy ilçesinde görevine başladı.

Gölköy'ün Yeni Kaymakamı Cihad Karakaya Kimdir?

1992 yılında Manisa’nın Salihli ilçesinde doğan Kaymakam Cihad Karakaya ilköğretim ve lise öğrenimini İzmir ilinde tamamladı.

2014 yılında  Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden; 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden; 

2019 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldu.

2012-2023 yılları arasında Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yaptı.

2022 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Kaymakam Adaylığı sınavını kazanan Kaymakam Cihad Karakaya 2023 yılında Uşak ili Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Uşak Valiliği’nde İl Merkez Stajı akabinde deprem bölgesi olan Hatay ili Antakya ilçesinde iki ay kadar koordinatör kaymakam olarak görev yaptı. Mülkiye Müfettişi refakatinde Teftiş stajını Çanakkale ilinde; Kaymakam Refikliği stajlarını İzmir ili Kemalpaşa ve Manisa ili Alaşehir ilçelerinde tamamladı.

İçişleri Bakanlığı’nın 30/04/2024 tarih ve 74593 sayılı onayı ile İlçemiz Kaymakamlığına atanan Kaymakam Cihad KARAKAYA, evli ve bir çocuk babasıdır.

Ulubey'in Yeni Kaymakam Vekili Furkan Türkay Kayış Kimdir? Ulubey'in Yeni Kaymakam Vekili Furkan Türkay Kayış Kimdir?