WT Grand Slam Teakwondo Şampiyonası'nda 49 kg'da mindere çıkan Ordulu Elif Sude Akgül, tarihi bir başarı elde etmişti. 2023 yılının son ayında düzenlenen Grand Slam Şampiyonası'nda Teakwondo branşında mindere çıkan ve başta ev sahibi Çin olmak üzere Taipei, Fas, Fransa, Rusya ve Güney Kore'li rakiplerini geride bırakarak altın madalyayı alarak Türkiye'ye dönen Akgül'den ziyaretler sürüyor.

WhatsApp Image 2023-12-17 at 3.31.49 PM

Ev sahibi Çin'in olduğu Grand Slam Şampiyonası'nda şampiyonluk sevinci yaşayan Elif Sude Akgül ve babasını makamında ağırlayan İbrahim Etem Kibar ''Gurur kaynağımız, Ordulu hemşehrimiz Türk taekwondo sporcusu Elif Sude Akgül ve kıymetli babası Çetin Akgül misafirimiz oldular. Elif Sude kızımız Dünya Grand Slam Şampiyonu unvanıyla Paris 2024 Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti. Şehrimizin adını uluslararası alanda temsil edecek olan Elif Sude’yi ve kıymetli babası Çetin Akgül’ü ağırlamaktan onur duydum. Spora ve genç yeteneklere verdiğimiz destekle şehrimizin geleceğini şekillendirmeye devam edeceğiz. Nazik ziyaretleri ve hoş sohbetleri için kendilerine teşekkür eder, Elif Sude kızımıza kariyerinde başarılar dilerim.'' paylaşımını yaptı.

Paris 2024 Olimpiyatları'na katılma hakkı elde eden Elif Sude Akgül, babası Çetin Akgül ile birlikte kendilerini ağırlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar'a teşekkür etti.

SAMET KARADĞA

Editör: Samet Karadağ