Son dönemlerde Ordu'da birçok ilçeye spor yatırımları devam ederken Ordu'nun Gülyalı İlçesi'nde Turnasuyu Futbol Sahası'nın ardından tamamlanmasının beklendiği Spor Salonu, Gençlik Merkezi ve Tenis Kortu inşaatında artık sona gelindi.  Gençlik ve Spor Bakanlığı Tarafından Gülyalı ilçesine 250 seyirci kapasiteli Spor Salonu, Gençlik Merkezi ve Tenis Kortu inşaatı 2023 Mart ayı içerisinde inşaatına başlanılırken Mart 2024'te tamamlanması bekleniyor.

Mustafa Genç ''Şimdiden Gençlerimize Hayırlı Olsun''

Çalışmalar ile ilgili konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç “ Gülyalı ilçemizde Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile 250 kişilik spor salonu, gençlik merkezi ve tenis kortu yapımında sona gelindi. Bu güzel tesisi buraya yapmamıza destek olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Sayın Valimize, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Sayın il başkanımıza ve alanı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze tahsis eden Sayın Gülyalı Belediye Başkanımıza gençlerimiz adına teşekkür ediyoruz. İnşallah bu tesisler Gülyalı Ordu’da sporun merkezi olan ilçelerin arasına girecek. Şimdiden gençlerimize hayırlı olsun. ”dedi.

mustafa gençÇ

Gülyalı'da daha önce Saraycık yoluna yapılan Futbol Sahası taraftarların hizmetine açılmış ve Ordu 1.Amatör Lig ekiplerinden Gülyalı Turnasuyuspor ile Gülyalı Bozkurtspor'a ev sahipliği yapan sahada Kadın Ligi ile altyaş kategorilerinde de maçlar oynanmaya devam ediyor.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ