banner75

“Altınordu’yu geleceğe taşıyacağız”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, şehrin bugünü ve yarınlarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kerim Gültaş
Kerim Gültaş
22 Eylül 2021 Çarşamba 10:09
81 Okunma
“Altınordu’yu geleceğe taşıyacağız”

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Tören, ‘Bizim Şehrimiz’ ve ‘Biz birlikte yapabiliriz’ kavramlarının hep birlikte sahiplenildiği oranda yeni başarı hikayelerine imza atılacağını kaydetti.

“İnsanların işsizlik sebebiyle bu şehirden ayrılmadığı bir şehir hayal ediyoruz ve bunu başarabiliriz” şeklinde konuşan Başkan Tören, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 

“Bizim şehrimiz ve biz birlikte yapabiliriz”

 

“‘Bizim şehrimiz’ ve ‘Biz birlikte yapabiliriz’, kavramlarının bu şehirde sahiplenildiği oranda bu şehrin bölgemizde de ülkemizde de uluslararası alanda da tercih edilen ziyaret edilen konaklama merkezli turizmin geliştiği bir marka şehir haline gelebiliriz. Sadece turizmle ticaretle şehir kimliği ile değil aynı zamanda tarımla tarım endüstrisi ile teknolojiyle istihdama yönelik yeni yatırımlarla beraber nitelikli göçün tersine döndüğü ve bu şehirden insanların işsizlik sebebiyle ayrılmadığı bir şehir hayal ediyoruz. Hayal ettikten sonra bu şehri anlamak şehrin gerçek yatırım önceliklerini planlamak daha önemli. Planlamak, tasarlamak ve uygulamak konusunda bu şehrin beşerî sermayesi, yetişmiş insan gücü ve son derece güçlü bir kapasitesi var ve biz bunu harekete geçirmek zorundayız.”

 

“İktisadi ve insani kalkınma için güçlü iş birliklerine ihtiyacımız var”

 

“Kalkınma diyoruz, yerelde kalkınmadan bahsediyoruz. Ama sürdürülebilir ekonomik kalkınmaya ilişkin sadece ham hamaset cümleleriyle bir şehrin ayağa kalkmasını koşmasını rekabet etmesini bekleyemezsiniz.  Sadece bir iktisadi kalkınmadan da bahsetmiyorum; İnsani kalkınma, sosyal sermaye, sosyal girişimcilik, sosyal kalkınma, bu kavramlar mutlaka topluma ve ilgili kurumlara bir şehir strateji planı nezdinde hatırlatılmalı ve her kurum kendi imkân kabiliyet görev tanımı içerisinde diğer kurumlarla güçlü iş birliği ve ortaklıkları yaptığı takdirde şehrimiz bölgesinde ve aynı ligde yarıştığı şehirlere fark atacaktır.”

 

“Kol kola gönül gönüle hep birlikte bu şehrin yeni hikayesinin mürekkebi olacağız”

 

“Biz, şehrimizin 100 yıllık hikayesini kendi mazimiz ve hikayemiz kabul ediyoruz. Bugün itibarı ile ikinci yüzyılın başlangıcındayız ve bugünden yüzyılı planlamamız lazım.  O takdirde bu hikâyeyi dinlemek, bu hikâyeyi tekraren kendimize anlatmak yerine yeni hikâyenin mürekkebi olmalıyız. Yeni hikâyeyi yazabilecek bir arka plana bir müktesebata sahip kadrolar, bu şehrin her bir insanını bir kişiyi bile geride bırakmaksızın bir vatandaşımızı bile ötekileştirmeden kol kola gönül gönüle bu şehri geleceğe taşımak adına zamana meydan okuyabilir.”

“Bu şehri geliştirebiliriz bu şehirde hep birlikte yaşayabiliriz ve bu şehri hep birlikte tanıtabiliriz”

 “Şehrimizin büyüme potansiyellerini dinamiklerini güçlü yönlerini öne çıkararak bu şehri ekolojisini ekonomiye feda etmeden dengeli bir şekilde, çevreyi tahrip etmeden, insanımızı yozlaştırmadan şehrin değerlerini kültürünü mevcut dünyanın ruhuna yabancılaştırmadan, dönüşen piyasaların ruhuna yabancılaşmadan ve arkasına düşmeden bu şehri geliştirebiliriz ve bu şehirde hep birlikte yaşayabiliriz. Bu şehri hep birlikte tanıtabiliriz. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim için alt yapı konusunda kaynaklarımızı öncelik ekseni içerisinde kullanabiliriz değerlendirebiliriz.”

 

“Ordululuk bilinci gücü ve potansiyeli ile her birimizin mutlu olacağı bir şehri hayata geçirebiliriz”

 

“Yöneticiler olarak bu yolda kalplerimizi hep sabır ile muhabbet ile durmadan yıkamak zorundayız. Ben bu yol üzere bu niyet üzere bu azim ve kararlılık üzere kendimi bağlayan bu sorumluluğum çerçevesinde, bu şehrin 92 mahallesine 250 bin nüfusu ve dışarıdaki diğer yarısı ile neredeyse 500 bini aşan Altınordu İlçemizle 3 milyona yakın Ordulu’luk bilinci gücü ve potansiyeli ile İnşallah tarihin akışını değiştirebiliriz. Gelecek vaat eden bu şehrin, geleceğine ilişkin imar inşa ve insanımızı ihya sürecinde çok daha her birimizin mutlu olacağı, her birimizin tebessüm edeceği, her birimizin huzur ve hamd içerisinde yaşam kalitesini de geliştirerek yaşayabileceği bir şehri hayata geçirebiliriz.“

 

“Birbirimizin yaralarını sararak birbirinin zorluklarına göğüs germesinde omuz vererek zorlukları aşabiliriz “

 

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 20 yıldır iktidarda olan bir hükümetimizin devletimizin bölgesinde ve küreselde bir dönüşümüne şahit oluyoruz. Elbette zorluklar var, elbette inişler var, elbette zaman zaman zorlandığımız oldu ama bu süreçten de yine el birliği ile herhangi bir parti taassubu olmaksızın Ordulu’luk üst kimliğinde ve insani hassasiyetlerimizi öne çıkararak birbirimizin yaralarını sararak birbirinin zorluklarına göğüs germesinde omuz vererek zorlukları aşabiliriz. Birbirimizin hikayesine gölge düşürmeden birbirimize destek vermek zorundayız.

 

“Bölgesinin girişimci, öncü, şehir vizyonu ile 2. Kuşak yatırımların cazibe merkezi Altınordu”

 

Biz, Altınordu’ya böyle bir kimlik biçtik ve dedik ki; bölgesinin girişimci, bölgesinin öncü, şehir vizyonu ile 2. Kuşak yatırımların cazibe merkezi Altınordu. Buna ilişkin adımlarımızı yeni dönemde kalan 2,5 yıl içerisinde Allah izin verirse hedeflerimize büyük oranda yaklaştığımıza hep birlikte şahit olacaksınız.”

 

“Çok önemli yatırımlarla sosyal kültürel iktisadi açıdan geleceğe yürüyen Altınordu’ya şahit olacaksınız”

 

“Bu şehirde istihdama, eğitime, sosyal yaşama ilişkin, yeşil bir Ordu kimliğine ilişkin aynı zamanda girişimcilik alanında, tarım sektöründe, birçok alanda çok önemli yatırımlarla bu şehrin sosyal kültürel iktisadi açıdan geleceğe yürüyen Altınordu iddiamıza nasıl omuz verdiğini ve nasıl bu konuda milletimizle yük paylaşımında bulunduğumuza hep birlikte şahit olacaksınız. Hem istihdamda hem eğitimde hem kültürün Karadeniz’deki yükselen yıldızı başkenti Altınordu, Ordunun merkezi ve kalbi Altınordu konusunda çok daha iyi işleri birlikte yapacağımıza inanıyorum.”

 

“Şehrimizi bilimi aklı merkeze alan şehircilik anlayışıyla geleceğe taşıyacağız”

 

“Rekabet eden şehirler arasında ürettiği ile kendine yeten ekonomisiyle arz fazlasıyla ve markalaştırdığı ürünlerle ama daha da önemlisi  bu kadim topraklardan aldığı güçle o yüce mirasla bugünün dünyasının modern ihtiyaçlarını bilimi aklı merkeze alan şehircilik anlayışıyla ranta bu şehrin rahmetini feda etmeden, bu şehrin bereketini gölgelemeden çok modern butik ama iddiası birçok şehrin büyük sıfatının önüne geçebilecek bir hikayeye hazırlanan bir Altınordu ve Ordu’dan bahsetme cesaretini  milletimden aldığım, hemşehrilerimizden aldığımız inançla kendimde buluyorum. İnşallah üretmeye projeler oluşturmaya şehrimizi geleceğe hazırlamaya hep birlikte devam edeceğiz.”

Haber Merkezi

 

Son Güncelleme: 22.09.2021 10:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner74