Fatsa’da içme suyu hatları yenileniyor

04 Mayıs 2021 Salı 10:20
Bu haber 108 kez okundu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), ilçelerde su sorunlarını çözecek yatırımları hayata geçirmeye devam ediyor.

Fatsa’da içme suyu hatları yenileniyor

Büyükşehir Belediyesi içme suyu şebekelerindeki sorunların giderilmesi, vatandaşa temiz ve kesintisiz içme suyu sağlanması için il genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. OSKİ ekiplerince, vatandaşların içme suyunda mağduriyet yaşamamaları için program dâhilinde yenilemeler yapılıyor.

Kullanım ömrünü tamamladığı için sık sık arıza vererek su kesintilerine neden olan içme suyu hattında yenileme çalışmalarını sürdüren ekipler, 4 bin 692 metre uzunluğundaki içme suyu hattının 3 bin 320 metrelik bölümünde imalatı tamamladı.

2 mahalleye ilave içme suyu temin edilecek

Fatsa ilçesi Kabakdağı Mahallesi İçme Suyu ve Terfi Merkezi inşaatı projesi kapsamında sondaj kuyusundan çıkan su Kabakdağı ve Kılavuzömer Mahallelerine ilave içme suyu temin edilecek.

Çalışma kapsamında toplamda 4 bin 692 metre uzunluğundaki içme suyu hattının 3 bin 320 metrelik kısmı döşenirken geriye kalan bölümlerin tamamlanması için de ekiplerin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ayrıca proje kapsamında içme suyu terfi merkezinin yapımında ise yüzde 50’lik bölümü tamamladı.

Bölge halkına sağlıklı içme suyu temin edilecek

Kullanım ömrünü tamamladığı için sık sık arıza vererek su kesintilerine neden olan içme suyu hattında yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirten OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “19 ilçemizde vatandaşlarımıza kaliteli içme suyu ile buluşturmaya devam ediyoruz” dedi. Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x