Geçtiğimiz hafta Aybastı’nın Perşembe yaylasında kaçak yapılaşmalar yıkılırken Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar, bu sorunun çözümü için çalışma yapılmasını istedi.

35 yıldır aynı noktadayız

Ordu Valiliği öncülüğünde Aybastı Perşembe yaylasında kaçak yapıları yıkım çalışması başladı ve şuan Korgan yaylasında devam ediyor diyen Başkan Gündoğar, “ Buralarda bina değil bostan ve çit yıkımı yapılıyor. 35 yıl önce Aybastı Belediyesinde göreve başladığımda bostan yıkıyorduk. 35 yıl geçti aradan ama yine aynı noktadayız.” Dedi.

Yıkmak çözüm değil

Başkan Gündoğar, “Ben geçen hafta 20’ye yakın bölge milletvekilini ziyaret ettim.3 tane komisyon başkanı ziyaret ettim. Yıkmak çözüm değil planlamak gerekiyor. Bizim imar komisyonumuz ilçe belediyelerimizle birlikte bir çalışma yaparak Valiliğimizle, Bakanlıklarla bu sorunu çözmeliyiz. Bu dönem bu sorunu çözersek en büyük hizmetlerden birini yapmış olacağımızı düşünüyorum.” Diye konuştu.

 Yaylalar mera geçtiği için sorunlar çözülemiyor

Çambaşı, Korgan, Perşembe, Kumru, Akkuş, Gölköy ve diğer ilçelerimizde bulunan yaylalarımız yıllık binlerce ziyaretçi aldığını ifade eden Başkan Gündoğar, “Bunun planlaması gerekiyor. Ama buralar mera geçtiği için bir şey yapamıyoruz. O yüzden bölgem halkı adına bu soruna çözüm bulunmasını arz ediyorum. Bu sorun Rize’nin de, Giresun’un da sorunudur. Bu işe el atmalıyız.” Şeklinde konuştu.

2 Ay önce oyunu aldığım vatandaşın çiti yıkılıyor

Başkan Gündoğar, son olarak şunları söyledi: “Ben 20 gündür ne yediğimi içtiğimi bilmiyorum. 2 ay önce oyunu aldığım vatandaşımın bostanı yıkılıyor, bahçesi yıkılıyor. Küsmeler başlıyor. Vatandaşla Devlet sürekli karşı karşıya geliyor. Bu nedenle bu sorunu çözmeliyiz.” Soner ÖZDEMİR

Ordu’nun Yaylalarında Kaçak Yapılar Yıkılıyor Ordu’nun Yaylalarında Kaçak Yapılar Yıkılıyor

Editör: Soner Özdemir