Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Altınordu İlçe Danışma Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantıya, CHP Ordu Milletvekilleri Seyit Torun ve Dr. Mustafa Adıgüzel, Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Gürgentepe Belediye Başkanı Cemil Coşkun, Çamaş Belediye Başkanı Leyla Çıtır, CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar ve partililer katıldı.

Yeni Bir Hikaye yazdık

 Danışma Kurulu toplantısında konuşan CHP Altınordu İlçe Başkanı Bulut Gürsoy, ‘Altınordu’ya yeni bir hikâye’ sloganıyla başladığımız bu yolculukta ‘emaneti geri almanın’ mutluluğunu yaşıyoruz. Hayal kurduk çalıştık çalıştık çalıştık ve sonunda başardık. Bu sadece tek başıma benim ve yönetimimizin değil, tüm partililerimizin başarısıdır, onurudur ve gururudur. Bu hususta ilçe yönetimine, belediye başkanımız ulaş tepe ye il başkanıma ve il yönetimine, milletvekillerimize, kadınlarımıza, gençlerimize, belediye meclis üyelerimize ve büyük davaya inanan cumhuriyet halk partililere teşekkür ediyorum. Biz inanıyoruz ki; birlikte olduğumuz her an, partimizi iktidar yolculuğuna götüreceğiz. “ dedi.

Milli Bayramları coşku ile kutladık, kutlayacağız

Gürsoy açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ne yazık ki bugünkü iktidar, halkımızı yıllardır hasret kaldığı milli bayramların coşkusundan mahrum bıraktı. Hatta kutlanmasını yasakladı.  Biz milli bayramlarımızın coşkusunu yine o eski günlerdeki gibi yaşamak için il yönetimimiz ile birlikte kolları sıvadık. Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır bir şekilde etkinlikler yaptık. Bu etkinlikleri de sadece bir gün değil, günlere yaydık. 3 gün boyunca Cumhuriyetimizin 100’üncü yıl coşkusunu yaşadık. Kısacası her yerde coşkuyu yaşadık ve yaşattık. Bundan sonra da yaşatmaya devam edeceğiz.

Zaferi Sokakta kazandık

Biz zafere giden yolun sokaktan geçtiğini söylemiştik. Bu kapsamda mahalle temsilcileri ve sorumlularıyla toplantılar gerçekleştirdik. Şehir nüfusunun çoğunluğunun yer aldığı Şirinevler, Bahçelievler, Bucak, Selimiye ve Karşıyaka mahalle üyelerimizle geniş katılımlı toplantılar yaptık. Mahalle üyelerimizin sorunlarını dinledik. Onlarla partimiz, ilimiz ve ilçemiz için verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Ortak akılla yol haritalarımızı belirledik. Tüm bunları, “tek başına değil, birlikten güç doğar” ruhuyla gerçekleştirdik. Biz bu köklü birlikteliği sağladığımız için mutluyuz. Sizlerin de bu birlikten dolayı mutlu olduğunuza inanıyorum ve bu birlikteliği görev sürem boyunca sürdüreceğimin sözünü veriyorum.

Moralimiz bozuldu ama pes etmedik

Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimi kaybetmişliğinin gerek partimize oy veren halkımızda, gerekse de partimizde büyük bir moral bozukluğu vardı. Bizim bu çöküşü ortadan kaldırmamız gerektiğini, önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanmamız gerektiğinin öneminin bilincindeydik. İşimizin zor olduğunu, ancak bu zorluğun partimizin üstesinden geleceğine inanıyorduk. Partimizdeki değişimle birlikte yeniden baharın geleceğine inandık. Bu inancı tüm küskünlerimize anlattık. Onların da bu bahara inanmasını sağladık. Böylece 31 Mart’taki yerel seçimler için yola çıktık. 14 Aralık’ta genel merkezimizin tasarrufuyla Gülyalı Belediye Başkanımız olan Sayın Ulaş Tepe, Altınordu Belediye Başkan Adayı olarak belirlendi.  Başkanımız Ulaş Tepe ile hemen bir araya geldik ve süreçlerimizi değerlendirdik.  18 Aralık’ta ise Bucak mahallesinden seçim çalışmalarımızın startını verdik. İyi bir strateji ortaya koyduk.

Artık Kırsallar AKP’nin kalesi değil, Artık o kaleler çift kale

Dedik ki; kırsal mahalle ziyaretlerimize ağırlık verelim. Her gün kırsal mahallelerimizdeki halkımızla bir araya geldik. Partimizle ilgili geçmişten gelen “kırsalda CHP’nin oyu yok” algısını yıkmayı başardık. Gece-gündüz kırsal mahallelerde partimizin oyunu arttırmak için çaba sarf ettik. Bir mahalleye en az 2 kere gittik.  Belediye Başkanımız ın dediği gibi “Artık Kırsallar AKP’nin kalesi değil, Artık o kaleler çift kale. Sandık güvenliği için iyi bir organizasyon kurduk.  Sadece 2,5 ay boyunca sandık güvenliğini kurmak için çalıştık. 533 asil üyemizle birlikte 1000 kişiyle sandıkları AKP’nin eline teslim etmedik.  Vatandaşın iradesini çaldırmadık ve oyumuza sahip çıktık.  Bu süreçte her zaman yanımızda olan sandık görevlilerimize, müşahitlerimize, mahalle ve okul sorumlularımıza, hukuk komisyonumuzda görev alan hukukçularımıza, sabah saatlerine kadar ilçe seçim kurulunda bekleyen emekçilerimize çok teşekkür ediyorum. Gururla söylüyorum, Sandıklardaki gücümüzle birlikte verileri en hızlı şekilde Altınordu İlçe örgütü girmiştir.

İktidar gücüne karşı mücadele ettik

Karşımızdaki rakip hem mevcut belediye başkanı olmasının verdiği güçle birlikte iktidarın da tüm gücünü arkasına almıştı. Bizim ise rakibimizden çok daha az imkanlarımız vardı. Biz bu açığı elbette onlardan daha fazla çalışarak kapattık. Sabaha kadar hiç uyumadan çalıştık. Bu zafer öyle kolay da gelmedi.  İktidar gücünü kullanan AKP, bizlerin önünü, çalışmasını kesmek için de türlü girişimlerde bulundu. Özellikle sosyal medya üzerinden servis edilen yalan haberlerle  organize bir şekilde saldırılar gerçekleştirildi. Haberlerimizi paylaşmaktan korkanlar, haberlerimize yer vermedi. Sosyal medya üzerinden trolleriyle birlikte öyle organize bir şekilde karalama kampanyası başlattılar ki, bunlara hepimiz şahit olduk. Yalanlar, iftiralar bizi asla yıldırmadı. Tam tersine daha fazla çalışmamız gerektiğini gösterdi. Çünkü karşı taraf günden güne eriyor, bunun sonucunda kaybettiklerini gördükçe daha agresifleştiler. Gece-gündüz demeden, yılmadan o trollerle, iftira kampanyalarıyla da mücadele ettik. Girmediğimiz sokak, çalmadığımız kapı inanın kalmadı. Yeri geldi 5 kat yukarı çıktık, yeri geldi 10 kat. Her kapıyı çaldık, her vatandaşımızın elini sıktık. Ara sokaklarda dahil hepsinde tüm esnaflarımızı ziyaret ettik.  Bunların hepsi birer birer oy toplamak ve Altınordu için yeni bir sayfa açabilmek içindi. İlçemizin 22 merkez mahallesinin 21’ni kırmızıya boyadık. Karşıyaka da kazandık, Bucak mahallesinde kazandık, Şahincili mahallesinde kazandık, Nizamettin mahallesinde kazandık  Bugün geldiğimiz noktada Altınordu’da Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını dalgalandırdık.

15 bin oy fark attık

Algılara, operasyonlara, trollere, yandaşlara rağmen 9 bin oy geriden başladığımız seçimlerde 15 bin gibi bir fark atarak Altınordu Belediyesi’ni kazanmayı başardık.  Öte yandan belediye meclis üyelerimizi belirlerken, gençlik kollarından 2 çalışkan arkadaşımızı listeye koyarak toplamda 4 gencimizle dinamik bir belediye meclisi oluşturduk. Ayrıca Sayın Genel Başkanımızın ‘baba ocağınıza dönün’ çağrısının ardından küskün üyelerimizi partimize geri kazandırdık. Yeniden üye yaptık. Özellikle seçimden sonra 300’ün üzerinde yeni üye kazandırdık. Yine söylüyorum; bu zafer hepimizin. Partimizin 1 oy kazanmasında emeği olan herkese teşekkür ederim.

Ordu’yu kırmızıya boyayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zaman bir hedefi vardır. Biz de bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Artık zaman yeni hikayeler yazma zamanıdır. Önümüzdeki seçimlerde milletvekili sayımızı en az 3’e çıkarmayı hedefliyoruz. Bundan sonraki süreçte ise artık bu başarıyı Altınordu’dan çıkartıp, Ordu’ya yöneleceğiz. Ordu’yu kırmıza boyayacağız ve partimizin Büyükşehir Belediyesi’ni CHP’nin kazanması için var gücümüzle çalışacağız. Göz göze olacağız, gönül gönülle olacağız. Sonuna kadar çalışkan, üretken ve cesur olacağız.”

Konuşmanın ardından CHP’ne yeni üye olanlara rozetleri takıldı. Soner ÖZDEMİR

Editör: Soner Özdemir