Bu yıl 19.Turkish Open WAKO World Cup sona erdi. 15-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul' da yapılan Dünya Kupasına 43 ülkeden 5000'e yakın katılımcı ile bir şölen havasında düzenlenirken, Ordulu sporcular da başarılı sonuçlar almıştı. Resul Hazırcı 1 Rules branşında Dünya Kupası Şampiyonu olurken Esma Nur Yılmaz ise üçüncülük başarısını alarak Ordu'ya madalya ile dönmüştü. Sporcular ve antrenörleri ise Fatsa İlçe Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar'ı makamında ziyaret etti.

Fatsa İlçe Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar sporcuların ziyaretleri ile ilgili olarak ''Şehrimizin adını uluslararası alanda temsil eden genç sporcularımızı ağırlamaktan onur duydum. 42 Ülkenin katılımıyla gerçekleşen Wako World Cup Turkish Kick Boks Şampiyonası K1 Rules branşında Dünya Kupası Şampiyonu olan Fatsalı hemşehrilerimiz Resul Hazırcı, Dünya kupası üçüncüsü olan kızımız Esma Nur Yılmaz, Antrenör Yunus Aytepe ve Yardımcı Antrenör Onur Kök misafirimiz oldu. Fatsa olarak sporun birleştirici gücünü yaşamaya devam ediyoruz. Genç sporcularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.'' dedi.ç

İbrahim Etem Kibar, boks eldivenini takarak kendisine hediye edilen eldivenlerle poz verirken sporcular ise aldıkları madalyalarla birlikte Kibar'ı ziyaret etti ve Kibar kendilerine çeşitli hediyeler verdi.

Editör: Samet Karadağ