Dijital atölyenin açılışına Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek ve Altınordu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hürrem Tanrıverdi’nin yanı sıra okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı. Kaymakam Erkan Karahan açılışta yaptığı konuşmasında dijital atölyenin öğrencilere hayırlı olması temennisinde bulunurken atölyenin oluşturulmasında emeği geçenlere de teşekkür etti. Açılış sonrası Kaymakam Erkan Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Onur Bekyürek ile birlikte dijital atölyeyi gezerek öğretmenlerden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alıp öğrencilerle sohbet ederek görüşlerini dinlediler.

altınordu 1

1 adet ana bilgisayar, 2 adet tasarım bilgisayarı ve 10 adet android çizim tabletinin yer aldığı, okul bünyesinde açılan dijital atölyede birçok eğitimin verilmesi planlandı. Dijital atölyede öğrencilerin açık kaynak kodlu yazılımlar ile dijital resimleme teknikleri, animasyon, hareketli grafik, çizgi film tekniklerinin yanı sıra 3 boyutlu tasarım, prodüksiyon ve yeni medya alanlarında yüksek öğrenim öncesi bilgi ve donanıma sahip olması hedefleniyor. Öğrencilerin öğrendikleri becerilerini sanat ve estetiğin gereksinimleri ile birleştirerek eserler vermesi bekleniyor.

Bu kapsamda dijital atölyede grafik, reklamcılık ve yeni medya alanlarında eğitim veren kurumlara hazırlık ve bu alanda faaliyet gösteren meslek alanlarının tanıtılması amaçlanıyor.

Utku Öksüz Sanat Atölyesi, sanata gönül verenlere kapılarını açtı Utku Öksüz Sanat Atölyesi, sanata gönül verenlere kapılarını açtı

Editör: Merve Tepecik