Katar'da düzenlenen Asya Kupası'nda Özbekistan beraberliği ile turnuvayı açan Hector Cuper'in Suriyesi, daha sonra Avusturalya'ya 1-0 kaybetmişti. Gruptaki son maçında Hindistan'ı 1-0 yenerek dört puana çıkan ve en iyi üçüncülerden olarak son 16'ya kalan Suriye'de büyük sevinç yaşanıyor. Türkiye'de Orduspor'da görev alan Hector Cuper'in teknik direktörlüğünü yaptığı Suriye, ilk kez Asya Kupası'nda son 16 turuna kaldı.

cuper

Teknik Direktörlük kariyerininde son dört takımı Milli Takım olan Hector Cuper, Orduspor'un Süper Lig'de çalıştığı dönemde takımın teknik direktörü olmuştu. Orduspor'u yaklaşık 1.5 sezon çalıştıran ve özellikle İspanyol ve Arjantinli futbolcuları transfer etmesiyle tartışılan Hector Cuper Orduspor'da 50 maçta görev alırken, 14 galibiyet, 18 beraberlik ve 18 mağlubiyet alırken görevi bıraktığı sezon takım Süper Lige veda etti.

Suriye'nin Hindistan maçı sonrasında tarihinde ilk kez Asya Kupası'nda son 16 turuna yükselen Suriye'de maç sonunda basın toplantısına Hector Cuper ile çıkan Cuper'in tercümanının gözyaşları ise sosyal medyada viral oldu.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ