Geçtiğimiz hafta sonu kendi sahasında Karacabey Belediyespor ile karşılaşan ve sahadan 2-1 mağlup ayrılan Bursaspor'da teknik direktör değişikliğine gidildi. Bu sezon teknik direktör konusunda bir türlü dikiş tutturamayan Bursaspor'da Aralık ayının son günlerinde  11 maçta 0,7 puan ortalaması sonrasında takıma veda ettiğini açıklayan Murat Sözkesen bu ayrılığın ardından takıma geri dönmüştü. Ordulu teknik direktör Murat Sözkesen, Ocak ayında oynanan iki maçta da mağlubiyetle ayrılınca takımdan gönderildi. 

murat sözkesen cenk işler

Üst üste beş maçtır mağlup olan ve 10 maçtır galip gelemeyen Bursaspor'da teknik direktör konusunda yapılan açıklamada “Kulübümüzde Teknik Sorumlu olarak görev yapan Murat Sözkesen ile yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Kendisine ve ekibine teşekkür eder, bundan sonraki yaşantılarında başarılar dileriz.” ifadelerine yer verildi. Bursaspor'da Murat Sözkesen'in ardından ise takımı Ümit Şengül'ün çalıştıracağı açıklandı.

bursasporr

Bursaspor'da bu sezon ilk olarak teknik menajer olarak göreve getirilen ve teknik direktör Nedim Vatansever ile yolların ayrılmasının ardından takımın üçüncü teknik direktörü olan Murat Sözkesen, Bursaspor kariyerinde 13 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 9 mağlubiyet aldıktan sonra takımdan ikinci kez ayrıldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ