İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü öncülüğünde ocakta, engelli ve yaşlılara yönelik saç ve sakal bakımına yönelik çalışma başlatıldı.

Berber Murat Çapan, bu projeye katkı sağlayarak dezavantajlı gruplara hizmet veriyor. Kendisi, dükkanında veya vatandaşların evlerinde tıraş hizmeti sunarak, onların bakımlarını üstleniyor. Engelliler Koordinatörü Yekta Köse, proje kapsamında 19 ilçede 42 personelin çalıştığını ve dezavantajlı gruplara yönelik faaliyetlerde bulunduklarını belirtti.

A A 20240608 34813867 34813865 O R D U D A H E R A Y 60 K I S I Y E U C R E T S I Z T I R A S H I Z M E T I V E R I L I Y O R

Köse, projenin amacının sosyal sorumluluk bilincini artırmak ve dezavantajlı grupların ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu vurguladı. Berber Murat Çapan'ın özverili katkılarıyla ayda 60 kişinin saç ve sakal bakımının yapıldığını ifade etti.

Altınordu ilçesinde başlayan bu çalışmanın tüm ilçelere yaygınlaştırılması hedefleniyor. Köse, projeye katkı sağlayan İl Müftülüğü yetkililerine teşekkür ederken, Murat Çapan da vatandaşların yüzlerini güldürmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Öğretmen Engelleri Öğrencileriyle Beraber Aşıyor Öğretmen Engelleri Öğrencileriyle Beraber Aşıyor

Kaynak: AA