Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde görev yapan 54 yaşındaki Yıldırım, 2021'de incir toplamak için çıktığı ağaçtan düşerek yaralandı.

Yakınları tarafından kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınan Yıldırım'a doktorlar, omurgasındaki kırık nedeniyle bundan sonraki yaşamını yatağa bağımlı geçireceğini söyledi. Buna rağmen pes etmeyerek farklı illerde hastanelere başvuran Yıldırım, geçirdiği ameliyatların ardından Ankara Şehir Hastanesinde bir yıl süren fizik tedavi sayesinde kollarını ve vücudunun üst kısmını kullanmaya başladı.

“Tekrar okuluma kavuştum”

Yaşamını akülü sandalyeyle idame ettirebilir hale gelen 26 yıllık öğretmen Bahattin Yıldırım, mesleğine ve öğrencilerine sevgisi dolayısıyla geçen yıl işine geri döndü. Evli ve 2 çocuk babası İngilizce öğretmeni Bahattin Yıldırım, çok kutsal gördüğü mesleğine severek başladığını ve yıllardır öğrencilerini geleceğe hazırlamak için çalıştığını söyledi.

Ordu Engelli Öğretmen 1

Talihsiz bir kaza geçirdiğini, ardından ameliyat ve fizik tedavi dönemi olduğunu anlatan Yıldırım, "Çok şükür yatalak durumdayken artık akülü aracı kullanarak hayatımı kolaylaştırmayı başardım. Bu sayede toplumla eskisi gibi iletişimimi sürdürebiliyorum. Tekrar okuluma, öğrencilerime ve mesai arkadaşlarıma kavuştum. Onların sevinçlerini de yürekten hissedebildim. Bana bu süreçte öğretmen arkadaşlarım ve öğrencilerim çok yardımcı oldu. Hiçbiri bana engelli gözüyle bakmadı." diye konuştu.

“Öğretmenimizi mutlu edeceğiz”

Mezun ettiği öğrencilerin birçoğunun güzel yerlerde bulunduğunu vurgulayan Yıldırım, "Başımdan bu olay geçtikten sonra bir grup öğrencim bana ulaşarak şu anda kullandığım akülü aracı hediye etti. Bu öğrencilerin davranışı beni hem çok mutlu etti hem de duygulandırdı. Benimle son derece ilgilendiler. Hepsine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ordu Engelli Öğretmen 2

Esma Nur Tenhiz, "Bahattin öğretmen bizler için mesleğine döndü. Biz de başarılı olup güzel yerlere geldiğimizde ona en güzel hediyeyi vereceğiz. Öğretmenimizi çok başarılı olarak mutlu edeceğiz. Onun bu fedakarlığını asla unutmayacağız." ifadelerini kullandı.

AA

Ordu’da Engellilere Yönelik Çalıştay Düzenlendi Ordu’da Engellilere Yönelik Çalıştay Düzenlendi

Editör: Merve Tepecik