Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tavlı, mesajında 19 Mayıs tarihinin, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesindeki önemine vurgu yaparak, bu tarihin gençler tarafından iyi anlaşılması gerektiğini belirtti.

Başkan Tavlı, “19 Mayıs 1919, Türk milletinin işgal kuvvetleri karşısında vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için ayağa kalktığı, milli mücadelemizin başladığı ve zaferle sonuçlandığı tarihtir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlayan bu hareket, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasına vesile olmuştur,” dedi.

Tavlı, gençlere büyük görevler düştüğünü ifade ederek, “Bizlere emanet edilen vatan topraklarını bütün güzellikleriyle gelecek kuşaklara taşımak gençlerimizin görev ve sorumluluğundadır. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 hedeflerine ve ecdadımızın Anadolu’ya girdiği 1071 Malazgirt Zaferi’nin bininci yılı hedeflerine ulaşmak için gençlerimiz önemli rol oynamaktadır,” şeklinde konuştu.

Ordu’da 19 Mayıs Kutlamaları Araç Gösterileriyle Başladı Ordu’da 19 Mayıs Kutlamaları Araç Gösterileriyle Başladı

Editör: Atakan Öztürk