2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. dönem sonu genel değerlendirme toplantısı için Altınordu ilçesinde İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, 19 ilçe millî eğitim müdürleriyle, Ordu Anadolu Lisesi’nde bir araya geldi. Toplantı öncesinde Ordu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen müzik resitalini dinlendi.

ilçe milli eğitim 2

Ordu Anadolu Lisesi okul kütüphanesinde gerçekleştirilen toplantıda Mehmet Fatih Vargeloğlu, eğitim öğretim çalışmaları, yapılan ve planlanan projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda ilçe milli eğitim müdürlerinden bilgi aldı. Ara tatil döneminde yapılacak iş ve işlemler görüşülerek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya koyulan "Dönem Sonu Faaliyet Haftası" kapsamında Ordu genelinde yapılan etkinlikler değerlendirildi.

Çalışmalar Değerlendirildi, Hedefler Belirlendi

Bakanlık tarafından uygulamaya koyulan tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerin belirlenen takvime göre takibinin yapılması gerektiği vurgulandı. Öğrencilerin hayallerindeki mesleği yaparak yaşayarak öğrenmeleri, mesleki eğitimin yaygınlaştırılması ve tanıtımı amacıyla valilik himayesinde, Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde uygulamaya koyulan "Hayalimdeki Meslek Projesi" ile ilgili çalışmalar değerlendirildi.

ilçe milli eğitim 3

Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın denetim ve takiplerinin düzenli olarak yapılması gerektiği belirtilerek Ordu ili geneli kitap sayıları ve eğitim yatırımlarının son durumları ile TÜBİTAK ve TEKNOFEST proje başvurularının takiplerinin yapılması vurgulanarak 2024 hedefleri değerlendirildi. Yarıyıl tatili sonrasında okullarımızın eğitim öğretime hazır bir şekilde başlaması için gerekli çalışmaların eksiksiz bir şekilde yapılması gerektiğini belirten Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, bir dönem boyunca eğitim öğretim faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde tamamlayan İlçe Millî Eğitim Müdürleri’ne çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Haber Merkezi

Millî Eğitim Müdürleri Perşembe'de Bir Araya Geldi Millî Eğitim Müdürleri Perşembe'de Bir Araya Geldi

Editör: Merve Tepecik