Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Korgan Kaymakamı Sayın Ensar Çelik'i ziyaret ederek Korgan ilçesindeki eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirdi. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Korgan Belediye Başkanı Sayın Sait Korgan ile bir araya gelen Mehmet Fatih Vargeloğlu, Korgan’daki eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Mehmet Fatih Vargeloğlu daha sonra Şehit Emrah Sapa İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek öğrenci, öğretmenler ve okul yönetimi ile bir araya geldi. Öğretmenler ile sohbet eden Vargeloğlu, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" yeni müfredat taslağı ile ilgili görüş alışverişinde bulunarak eğitim öğretim yılının huzurlu, başarılı ve sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını temenni etti.

Milli Eğitim Toplantı 1

Etkinlikler değerlendirildi

Okul ziyaretinin ardından Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürü’nün katılımıyla Korgan İteniçi Sosyal Tesislerinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile bir araya gelen Vargeloğlu, eğitim öğretim çalışmaları, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle ilgili bilgi alarak yapılması gereken çalışmalar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda yeni müfredat taslağı ile ilgili görüş alışverişinde bulunulurken Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve YKS öncesi okullarda yapılacak iş ve işlemleri ile Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri ve BİLSEM Yıl Sonu Etkinlikleri değerlendirildi.

Milli Eğitim Toplantı 2

Denetimler vurgulandı

Bakanlık tarafından uygulamaya koyulan tüm öğrencilere yönelik "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerinin Bakanlık tarafından belirlenen takvime göre takibinin yapılması gerektiği vurgulandı. Öğrencilerin hayallerindeki mesleği yaparak yaşayarak öğrenmeleri ve meslek tanıtımı amacıyla Valilik himayelerinde Müdürlük koordinesinde uygulamaya koyulan "Hayalimdeki Meslek Projesi" ile ilgili çalışmalar da değerlendirildi.

Taşımalı eğitim servisleri ile öğrencilere verilen öğle yemeklerinin kontrollerinin ve denetimlerinin yapılması gerektiği vurgulanarak eğitim yatırımlarının son durumları değerlendirildi. Okulların bakım ve onarımlarla ilgili planlamaları zamanında yapılarak bakım ve onarımların yaz tatilinde bitirilmesi vurgulandı.

Milli Eğitim Toplantı 3

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürleri tarafından okunan kitabın değerlendirmesi yapıldı. Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen Vargeloğlu, Ordu'da yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri İkizce'de Toplandı İlçe Milli Eğitim Müdürleri İkizce'de Toplandı

Editör: Merve Tepecik