2023-2024 sezonunda Trendyol Süper Lig’de Salı günü oynanan maçta Çaykur Rizespor ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Rize’de oynanan maçta Beşiktaş rakibini 4-0 gibi net bir skorla yenerken, yedi maçtır mağlup olmayan Çaykur Rizespor’un kaybetmeme serisi sona erdi. Çaykur Rizespor ligde 29 puanda kalırken maçın sonunda İlhan Palut önemli açıklamalarda bulundu. Palut maçın ardından yaptığı basın toplantısında kötü bir futbol oynadıklarını söyledi.

rizespor-maci

Beşiktaş karşısında iyi bir oyun oynamadıklarını ve ikili mücadele konusunda da kötü olduklarını söyleyen İlhan Palut ‘’Kötü bir oyun oynadık. İstatistikler sürekliliği sağlayabildiğiniz zaman önemli. 7 maçtır yenilmiyorduk ama boş bulunduğunuzda 4 de yersiniz, fazlasını da yersiniz. Defansif olarak baktığımızda son derece kötü ikili mücadele gösterdik. Rakibin driblinglerini engelleyemedik’’ ifadelerini kullandı.

rizespor-hatayspor

İlhan Palut ''Şok Goller Oldu''

Kötü bir savunma yaptıkları maçta bedel ödediklerini söyleyen İlhan Palut ‘’Şok goller oldu ilk 2 gol. İkinci yarı bir şeyler yapabilir miyiz derken bir gol daha yedik. VAR'dan dönen gol bir kıvılcım olabilirdi ama olmadı. Bu kadar kötü defans yaparsanız, iyi durumda olmasa da Beşiktaş'a karşı bedel ödersiniz.’’  şeklinde konuştu.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ