Her transfer döneminde yaptığı transferler ve kadro sürkilasyonu ile birlikte beklediği şampiyonluğa bir türlü ulaşamayan ve her sezon harcadığı para katlanan 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde, 2023-2024 sezonu devre arası transfer süreci açıklamadan beş futbolcu takımdan gönderilmiş ve iki transfer yapılmıştı. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde sezonun ilk yarısında kaptanlık pazubandını takan 34 yaşındaki İrfan Başaran ise şok bir kararla kadro dışı bırakıldı.

açıklama

52 Orduspor Futbol Kulübü'nde kadro dışı kararını öğrenen tecrübeli futbolcu İrfan Başaran ise ilk açıklamalarını yaptı. Sezonun ilk yarısında attığı gollerle takıma puan ve puanlar kazandıran İrfan Başaran: ''52 Orduspor Futbol Kulübü'nde az önce kadro dışı kaldığımı öğrendim. Şehri çok sevdiğim için daha fazla açıklama yapmak istemiyorum'' paylaşımını yaptı. İrfan Başaran sezon sonuna kadar sözleşmesi sürerken takımdan gönderilecek mi yoksa sezon sonuna kadar kadro dışı mı kalacağı öğrenilmedi.

İrfan Başaran-4

Geçen sezon devre arasında takıma katılan İrfan Başaran, yeni sezonda da takımda kalmayı tercih eden futbolculardan birisi olmuştu. Teknik Direktör Ahmet Yıldırım ile yıldızı barışmayan ve son lig maçı 0-0 devam ederken oyundan alınan İrfan Başaran'ın yerine savunma oyuncusu dahil olmuştu. 52 Orduspor Futbol Kulübü'nde bu sezon oynadığı maçlarda 3 gol atan Başaran, 3 kez de sarı kart görmüştü.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ