Galatasaray altyapısından yetişerek A Milli Takıma kadar yükseldikten sonra kariyerine yurtdışıda devam eden Ordu Mesudiyeli Emre Çolak, İspanya’da Deportivo ve BAE’da Al-Wehda formaları giydikten sonra Türkiye’ye geri dönmüştü. Vavacars Fatih Karagümrük, Atakaş Hatayspor, Rams Başakşehir Futbol Kulübü ve Göztepe formaları giyen ancak eski formundan uzak bir görüntü ortaya koyan Emre Çolak yeniden İspanya’ya dönerek sürpriz bir şekilde İspanya Federasyon 2.Lig takımlarından CF Intercity’ye transfer olmuştu. Son olarak Mayıs ayında futbol oynayan Emre Çolak, yeni sezonda ise herhangi bir takımla anlaşmaya varmamıştı. Emre Çolak, uzun süredir İspanya'da özel işlerini sürdürürken bayram öncesinde Ordu'ya geldi.

Emre Çolak-15


Geçen sezonun son dönemlerinde Ordu'da Orduspor 1967 A.Ş. ve 52 Orduspor Futbol Kulübü maçlarını tribünden takip eden ve Ordu Futbolu'nda forma giyme ihtimaline sıcak bakan Emre Çolak'ın bu inancı gerçekleşmemişti. Ordu'dan ayrılarak restaurant sahibi olduğu İspanya'ya giden ve özel işleri nedeniyle uzun süre İspanya'da vakit geçiren Çolak, 1 Nisan'da Villarreal ile Atlético Madrid arasında La Cerámica Stadyumu'nda oynanan maçı tribünden takip etmişti. Emre Çolak, bu maçın ardından ise Ordu'ya geldi.

Emre Çolak-10

Ordu'yu çok seven Mesudiye doğumlu Emre Çolak, Ordu'ya gelerek ailesiyle hasret giderdi. Emre Çolak'ın Ordu'ya her geldiği an olduğu gibi Mesudiye'ye çıkacağı ve burada bir süre kalacağı öğrenilirken, sosyal medya hesabından yine Mesudiye'den fotoğraflar paylaşması bekleniyor. Futbolu bırakıp bırakmadığı henüz resmileşmeyen Emre Çolak, son resmi maçını 9 Nisan 2023 tarihinde oynamıştı.