2023-2024 sezonunda TFF Kadın Futbol 3.Ligi'nde ilk 9 maçını kaybeden İstanbul Mesudiyespor'da tarihi galibiyet 10.haftada geldi. İstanbul Mesudiyespor, 3.Lig'de mücadele ettiği ilk sezonunda ilk galibiyetini 10.maçta aldı. Kadın Futbol Ligleri'nin yeni takımlarından bir tanesi olan ve 3.Lig 14.Grup'ta mücadele eden İstanbul Mesudiyespor, ligin 10.haftasında Rüzgarlıbahçe İdman Yurdu Spor ile oynanan maçı 5-1 kazanarak hem bu sezonun hem de kulüp tarihini ilk galibiyetini aldı.

Kavacık Spor 15 Temmuz Şehitleri Stadı'nda oynanan maçta favori olan rakibi karşısında üstün bir oyun ortaya koyan İstanbul Mesudiyespor, Hande Eriş'in dört gol atarak yıldızlaştığı maçı 5-1 yendi ve ilk galibiyetini aldı. Bu sezon kurulan İstanbul Mesudiyespor Kadın Futbol Kulübü'nün tarihine ise  Rüzgarlıbahçe İdman Yurdu Spor galibiyeti, takımın 3.Lig'deki ilk galibiyeti olarak kayıtlara geçti.

İstanbul Mesudiyespor'da transferin son gününde 2008 doğumlu kaleci Zeynep Sezer, Süper Lig ekibi Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı'na transfer olmuş ve bu transfer dikkat çekmişti.