Ordu Tanıtım Günler”nin ilk günün de ziyaretçiler, Ordu Büyükşehir Belediyesi standına akın ederken stantta misafirlerini ağırlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e de vatandaşların ilgisi yoğun oluyor.

Bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen ve “Yüzyılın Ordu’su” sloganıyla yüzbinlerce Orduluyu bir araya getirecek olan “Ordu Tanıtım Günleri” düzenlenen açılış töreni ile İstanbul’da start aldı. İstanbul Yenikapı Sahili Etkinlik Alanında yapılan organizasyona ilk günden memleket özlemi çeken Ordulular ve İstanbullular akın etti.

ca25a0a9-9b91-4e35-8340-b8000149d434_8

Yoğun katılımla başladı

Açılış töreni ile başlayan Ordu Tanıtım Günlerine Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Ordu’nun ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, İstanbul’un ilçe belediye başkanları, çok sayıda bürokrat ve vatandaşlar katıldı.

Açılış programında konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun doğal güzelliklerini katılımcılara anlatarak herkesi Ordu’ya davet etti.

Ordu’nun güzelliğine güzellik katmak amacıyla yatırımlara devam ettiklerinin altını çizen Başkan Güler, şöyle konuştu:

“Birbirimizi çok özledik. Bu coşku bunu gösteriyor. Burada İstanbul’da hasret gideriyoruz. Mesafelerin çok kısaldığı, ulaşımın kolaylaştığı bu dönemde hasretliğimiz en aza indi. Bizler şimdi sizleri her alanda daha da güzelleştirdiğimiz Ordu’ya davet ediyoruz. Şelaleler, yaylalar, eşsiz manzaraları ile kendine hayran bırakan şehrimize daha da güzel çalışmalar kazandırmamız mümkün. Ordu’muzu daha da güzelleştirmek için önemli çalışmaların altına imza atıyoruz. Bu bakımdan beklentilerinde ötesine geçerek, klasik belediyeciliği yıktık. Yol, su ve diğer altyapı yatırımları şu ana kadarki dönemleri baz alırsak rekor kırdık. Bunun dışında zenginliklerimizi ve kaynaklarımızı yeniden keşfediyoruz.”

ordu günleri (2)-1

“Ordu’yu hep birlikte geleceğe taşıyalım”

Yatırımcılar için önemli fırsatlar sunduklarını ve bu sebeple yatırımcıları Ordu’ya davet eden Başkan Güler, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Şehrimizde yatırımlara ağırlık verdik. Şu anda 150 tane fabrika kuracak kadar bir alanı yatırımcıların hizmetine sunduk. İstanbul’un başarılı iş insanlarını şehrimize davet ediyoruz. Aynı zamanda buradaki Ordulu iş insanlarımızı şehrimize yatırım yapmaya davet ediyoruz. 19 ilçe belediyemizde kendileri zamanla yarışıp inanılmaz güzel işlere imza atıyorlar. Sizlerden ricamız gelin birlikte şehrimize yatırım yapalım. Ordu ile İstanbul’un imkanlarını birleştirelim ve şehrimize değer katalım. Yerelde ve genelde hep beraber olalım ve Ordu’yu geleceğe taşıyalım. Bu vesileyle 12. Ordu Günlerinin şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyor, katılan tüm davetlilere teşekkür ediyorum.”

 “Ordu, Cumhuriyet’in 2. yüzyılına damga vuracak”

Ordu Valisi Muammer Erol ise konuşmasında Ordu’nun birlik ve beraberlik içerisinde cumhuriyetin 2. yüzyılına damga vuracağını belirtti.

Ordu Tanıtım Günleri’nin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Erol, “Karadeniz’in incisi, Türkiye’nin Ordu’su bu 2. yüzyıla inşallah damgasını vuracak. Ben Ordulu kardeşlerimin birliktelik gayretleri ve samimiyetinde bunu görüyorum. Ordulular İstanbul’da da Ordu’da da yapılması gerekenin en iyisini yapacaklardır. Bunda bizim de bir katkımız olursa ne mutlu bizlere. Açılışımızın tekrar hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Törende söz alan ORDEF Genel Başkanı Necati Özdemir’de konuşmasında 12. Ordu Günleri’nin coşku ile geçmesi arzusunda bulunarak emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Yapılan protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesildi.

  Açılış töreninin ardından Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve beraberindeki protokol mensupları stantları ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Vali Erol ve Başkan Güler günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ordu İstanbul’a taşındı

Ordu’nun yöresel ürünleri ve kültürünün tanıtıldığı organizasyonda Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile çeşitli kurum ve kuruluşların stantları yer alıyor. İstanbul ve çevre illerden gelen Orduluların stantlara olan ilgisi ise yoğun oluyor.

0a957b7b-d1ce-477f-aff6-f3b1032b6a0a_7

Stantlara ilgi büyük

“Ordu Tanıtım Günleri”ne katılan vatandaşların etkinlik alanına girdiklerinde ilk durakları ise Ordu Büyükşehir Belediyesi standı oluyor. Stantta vatandaşlara Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen çalışmalar gösteriliyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret eden vatandaşlara ayrıca fındık ve Kybele çikolatası ikramının yanı sıra çeşitli hediyeler dağıtılıyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesinin iştirak şirketleri ve daire başkanlıklarının stantları da vatandaşların ilgisini çekiyor.

Büyükşehir Belediye standında misafirlerini ağırlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e vatandaşlar yoğun bir sevgi gösterisinde bulunuyor. Tüm vatandaşlarla bir bir ilgilenen Başkan Güler, vatandaşların fotoğraf isteklerini de geri çevirmiyor.

 Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası ise stant içerisinde düzenlediği mini konserlerle Ordu Tanıtım Günleri’ne renk katıyor.

 “12. Ordu Tanıtım Günleri” konserlerden çeşitli yarışmalara kadar birçok etkinlikle 19 Kasım Pazar gününe kadar Yenikapı Sahili Etkinlik Alanı’nda ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.