Türkiye Kick Boks Federasyonu'nun faaliyet programı içerisinde yer alan Turkish Open WAKO Dünya Kupası ve Akdeniz Uluslararası Kick Boks Şampiyonası İstanbul'de devam ediyor. Uluslararası turnuva olan Turkish Open WAKO Dünya Kupası ve Akdeniz Uluslararası Kick Boks Şampiyonası'nın aynı anda düzenlendiği İstanbul'da, birçok kick-boks sporcuları arka arkaya ödül alıyor. 15-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece - İstanbul'da düzenlenen turnuvada Ordulu isimler de madalya aldı.

10'dan fazla sporcu ile İstanbul'da yerini alan Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor'da şu ana kadar madalya alan isimler belli oldu. Mustafa Eren Öztürk Yıldız Erkekler 52 kg'de Turkish Open WAKO Dünya Kupası ve Yıldız Erkekler Kick Light 52 kg'de  Akdeniz Uluslararası Kick Boks Şampiyonası'nda üçüncü olarak bronz madalya aldı. Aynı zamanda Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor sporcusu Murat Çağlar da 63 kg'da Erkekler Kick Light kategorisinde Akdeniz Uluslararası Kick Boks Şampiyonası üçüncüsü oldu. Büyük Erkekler Kick Light 79 kg’da Arda Bıçakcı, Akdeniz Uluslararası Kick Boks Şampiyonası‘nda üçüncü olan bir diğer isim oldu. 
  
50 ülkeden 5 bine yakın sporcunun yer aldığı Turkish Open WAKO Dünya Kupası ve Akdeniz Uluslararası Kick Boks Şampiyonası'nda madalyalar arka arkaya geliyor.

Editör: Samet Karadağ