Jose Mourinho'nun Fenerbahçe Teknik Direktörü olmasının ardından kaç para maaş aldığı araştırılmaya başlandı. Mourinho'nun kariyeri boyunca hangi takımlardan ne kadar maaş aldığı, aldığı tazminatlar ve birikimli serveti futbol dünyasındaki haberlerin sıkça konuştuğu konular arasında yer alıyor. Peki, Jose Mourinho kaç para maaş alıyor? Jose Mourinho aldığı tazminatlar ve serveti ne kadar? İşte detaylar...

Jose Mourinho kaç para maaş alıyor?

Ali Koç Jose Mourinho ve bütün ekibiyle yıllık 12 milyon Euro anlaştığını duyurdu. Jose Mourinho Roma'da net 8 milyon euro alıyordu. Tottenham'da ise maaşı yıllık 15 milyon Sterlin'di.

Jose Mourinho aldığı tazminatlar ve serveti ne kadar?

Jose Mourinho aldığı tazminatlar ve serveti Fenerbahçe Teknik Direktörü olmasının ardından araştırılmaya başlandı. 

Jose Mourinho, futbol kariyeri boyunca kovulma sonucunda aldığı tazminatlarla ünlü hale geldi. Hesaplamalara göre toplamda 99.2 milyon euro tazminat almıştır. Bu tazminatların dökümü şu şekildedir:

  • 2007: Chelsea'den ayrılışı sonrası: 20.9 milyon euro
  • 2013: Real Madrid'den ayrılışı sonrası: 19.7 milyon euro
  • 2015: Chelsea'den tekrar ayrılışı sonrası: 14.7 milyon euro
  • 2018: Manchester United'dan ayrılışı sonrası: 19.7 milyon euro
  • 2021: Tottenham Hotspur'dan ayrılışı sonrası: 20.9 milyon euro
  • 2022: AS Roma'dan ayrılışı sonrası: 3.5 milyon euro

Jose Mourinho Serveti

Mourinho'nun tam serveti bilinmemekle birlikte, çok zengin olduğu tahmin edilmektedir. Tazminatlarının yanı sıra, futbol kulüplerinden aldığı maaşlar, reklam anlaşmaları ve sponsorluklardan da hatırı sayılır gelir elde etmiştir. Forbes'un 2023'te yaptığı tahmine göre Mourinho'nun net serveti 125 milyon dolar civarındadır.

Editör: Kerim Gültaş