Bu sezon beşinci kez düzenlenen Gölköy Yağlı Güreşleri 24 ilden 476 güreşçinin katılımıyla yapıldı. 2025 yılı güreş ağalığı 1 milyon 52 bin lira ile Ünsal Dalgıç’ın sahibi olduğu Ünoks Enerji’nin oldu. Manavgat Belediyespor Güreş Kulübü sporcusu Serhat Gökmen Geleneksel Gölköy Yağlı Güreşleri'nde Başpehlivanı olurken minik güreşçiler de Gölköy Yağlı Güreşleri'nde büyük heyecan yaşadı.

Gölköy Yağlı Güreşleri'ne Kabataş Belediyesi adına yer alan 12 yaşındaki Talha Çalkur Minik-1 Boyu'nda rakiplerini geçerek bu süreçte altın madalya aldı. 14 yaşındaki Yiğit Yuşa Öztop ise Teşvik-2 Boyu kategorisinde ikinci olarak genç yaşında güreş şampiyonasından madalya alarak ayrıldı. 

Gölköy Yağlı Güreşleri'ni yakından takip eden Kabataş Belediye Başkanı Bülent Güney ''Kabataş Belediyemizin Güreşçilerinden Talha Çalkur minik 1. Boyu şampiyonu oldu. Teşvik 2. Boyu’nda ise, Yiğit Yüşa Öztop 2’nci oldu. Tebrikler bizim çocuklar.Ev sahipliği ve misafirperverliği için Gölköy Belediye Başkanı Sayın Fikri Uludağ’a, programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.'' dedi.

Editör: Samet Karadağ