Altınordu Köprübaşı Ceren Özdemir Meydanı'nda açılan stantta gerçekleştirilen İlk Yardım Farkındalık Eğitimi’ne çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı. Eğitime katılanlara ilk yardım konularında yapılacak müdahale çeşitleri uzman eğitmenler eşliğinde teorik ve uygulamalı gösterildi. İkinci eğitim ise 27 Mayıs Pazartesi günü aynı yerde, Köprübaşı Ceren Özdemir Meydanı’nda uygulanacak.

“Herkes bu eğitimi almalı”

Ordu Ilk Yardım 1

Eğitime katılan vatandaş ve öğrenciler böyle bir eğitimin düzenlenmesinden oldukça memnun olduklarını söyledi. Vatandaşlar, günlük hayatta karşılaşılan acil durumlara müdahale edebilecek ilk yardım konularında herkesin bilinçlenmesi gerektiğini de belirtti.

Vatandaşlar, “Düzenlenen eğitim çok iyi oldu. Herkesin başına gelebilir bir durum. İlk yardıma her an ihtiyaç duyabiliriz. Herkesin bu eğitimi alması lazım. Bu eğitimle belki de bir can kurtarmış oluruz. Ordu Büyükşehir Belediyesinin bu konuda insanları bilinçlendirmesi çok güzel. Ordu Büyükşehir Belediyemize ve itfaiye ekibimize çok teşekkür ederiz.” diye konuştular.

Ordu’da Organ ve Doku Nakli Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti Ordu’da Organ ve Doku Nakli Değerlendirme Toplantısı Gerçekleşti

Editör: Merve Tepecik