Ordu'da 7 yıldır Ordu İl Hakem Kurulu Başkanı olan Kahraman Minnet bu görevini geçen sene bırakırken yeni dönemde Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği 1.Başkan Vekili olmuştu. Minnet, 2003’te beraber hakemlik görevine başladığı Tolga Mağden’i jübilesinde yalnız bırakmadı. Ailelerin, hakem arkadaşlarının ve sevenlerinin yer aldığı jübile maçında iki dakika görev alan Tolga Mağden daha sonra kenara geldi.

Türkiye Faal Futbol Hakemleri Gözlemcileri Derneği Genel Başkan Vekili Kahraman Minnet, Tolga Mağden’e hem plaket verirken hem de aynı gün doğum günü olmasından dolayı pasta keserken ‘’Aileler burada hep beraber buradayız. Bu bir son değil, bir başlangıç. 25 yıldır aynı yoldayız, bundan sonra da Ordu hakemliği için hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu düşüncelerle kendisine vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Kardeşimle beraberiz, hep beraberiz. Emeklerin için teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

Tolga Mağden ise Kahraman Minnet’in konuşmasının ardından yaptığı açıklamada ‘’2003 yılında bu camiaya adım attım. 2004 yılında il hakemi olarak başkanla beraber aynı dönemde başladık. Uzun yıllardır da bu camiaya hizmet ediyorum. Bu camia çok güzel bir camia. Onurlu gururlu,  dik duruşlu insanların olduğu bir camia. Şahsıma çok şey kazandırdı, birçok genç arkadaşa da hayatında çok şey kazandırdı. Karakterim belki de genç yaşlarımda bu camia sayesinde oturdu. O yüzden emeğim olan herkese hakkımı helal ediyorum. Herkesten de helallik istiyorum. Özellikle annem, babam, eşim, ailemden onlar yıllarca kahrımı çektiler. Çocuklarım artık belli bir yaşa geldi ve onlara vakit ayırmak adına bu kararı aldım. Hepiniz teşekkür ediyorum.’’ açıklamasını yaptı.
 

Editör: Samet Karadağ