Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Altınordu’da kırsaldan başlayarak 5 yıl süre içerisinde bütün öğrencileri Ankara gezine götürmeyi amaçladıklarını belirterek, “Çocuklarımız Anıtkabir’e giderek Atalarının neleri başardığını görsünler istiyoruz.” Dedi.

Gülyalı’da başlattığımız bir geleneği daha Altınordu’da da uygulama yolunda önemli bir adım atıyoruz diyen Başkan Tepe, “Kültür turlarımız kapsamında kırsal mahallelerimizdeki okullarımızdan başlamak üzere öğrenci kardeşlerimizi Ankara gezisine gönderdik. Anıtkabir başta olmak üzere başkentimizin önemli tarihi ve kültürel mekanlarını gezecek Yağızlı Şehit Zafer Gülseren Ortaokulundaki öğrenci kardeşlerimizi Ankara’ya uğurladık.” Diye konuştu.

Çocuklarımız Atalarının büyüklüğünü görsün istiyoruz

Anıtkabir’e gidip hem atalarını tanımaları hem şehirlerimizin, gazilerimizin bize nasıl bir ülke var ettiğini görmeleri anlamında bir program yapıyoruz diyen Başkan Tepe, “ Hem çocuklarımız orada Fatihalarını okusunlar istiyoruz hem de Türk milletinin ne kadar büyük bir millet olduğunu, atalarının neleri başardığını, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün nasıl bir büyük bir lider olduğunu görsünler istiyoruz. Bu kapsamda gezilerimizi başlattık.” Şeklinde konuştu.

İlk defa şehir dışına çıkan çocuklarımız var

Başkan Tepe açıklamasını şöyle sürdürdü: Görev yaptığımız 5 yıllık zaman içerisinde inşallah Altınordu’da ki bütün çocukları kırsaldan başlamak üzere Ankara’ya götürmeyi hedefliyoruz. Bu sadece gezi değil aslında ilk defa il dışına çocuklar var. Ben mesela Anıtkabir’e ilk gittiğimde 17 yaşındaydım. Onlar daha şanslı 4. Sınıfta Anıtkabir’e gittiler. Ayrıca bu gezide Ortaokul öğrencilere ODTÜ’yü Bilkent üniversitesini de gösteriyoruz ki eğer çok başarılı olursanız bu okullarsa siz okuyacaksınız diye motive ediyoruz.” Soner ÖZDEMİR

Editör: Soner Özdemir