Toplantı Ordu Valisi Muammer Erol, Vali Yardımcısı Turgay Ergin, Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Ordu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Olgun Küçük’ün yanı sıra 19 İlçe Millî Eğitim Müdürü, Ordu Kantin İşletmecileri Esnaf Derneği Başkanı Kadir Isırkan ve okul kantincilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda, konuşma yapan Kadir Isırkan, "Sayın valimize, sayın il millî eğitim müdürümüze ve ilçe millî eğitim müdürlerimize bugüne dek her zaman kantincilerimizin yanında olup destek ve katkılarını üzerimizden esirgemedikleri için teşekkür etmek istiyorum. Bugün burada kantin işletmecisi esnaflarımıza sorun ve taleplerini dile getirme fırsatını veriyorsunuz. Sizlere şahsım adına çok teşekkür ediyorum." dedi.

kantin işletmecileri 3

Mehmet Fatih Vargeloğlu, hazırlanan "Kantin İşletmecileri Değerlendirme Toplantısı" sunumunda Ordu genelinde 167 adet kantin işletmecisinin bulunduğunu belirtti. Bakanlık tarafından 1/12/2023 tarihli ve 32386 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Okul Aile Birliği Yönetmeliği'ndeki değişiklikler ile kantin işletmecisi bulunan ve bulunmayan okul ve kurumlarımızda kantinlerin kiralanması ile ilgili yönetmelikle ilgili bilgi verdi. Kantin Çalışanlarına Dair Özel Hijyen Kuralları Eğitimi, Okul Gıda İşletmeleri Çalışanlarına Verilen İlk Yardım Eğitimi, Okul Kantinlerinde Satılacak Gıdalar ve Eğitim Kurumlarındaki Gıda İşletmelerinin Hijyen Yönünden Denetlenmesi, Millî Eğitim Bakanlığı Okul Aile Birliği Yönetmeliği 19. Madde'de yer alan Muhammen Bedel Tespit Komisyonu ve Bedel Tespiti Yapılması ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

“Hepimiz Büyük Bir Ailenin Parçasıyız”

Ordu İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu sunum sonrasında gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında "Hepimiz büyük bir ailenin parçasıyız. Millî eğitim camiası içerisinde hepimiz geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en sağlıklı ve en güvenli bir biçimde yetiştirilmesi için çalışıyoruz. Bizlerde bu sorumluluk ve bilinçle hem okul güvenliği hem de gıda sağlığı hususunda sizlere güveniyoruz. Kantincilerimiz kendi çocuğunu nasıl sağlıklı görmek istiyorsa aynı şekilde çocuklarımız öğrencilerimiz için de her türlü önlemi alacağını ve dikkat edeceğini biliyorum." dedi.

kantin işletmecileri 2

Soru cevap şeklinde devam eden toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri tarafından kantincilerin talepleri not alındı. Mehmet Fatih Vargeloğlu, Muammer Erol ve Turgay Ergin başta olmak üzere bütün katılımcılara toplantıya katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Haber Merkezi

İlçe Millî Eğitim Müdürleri Altınordu'da Bir Araya Geldi İlçe Millî Eğitim Müdürleri Altınordu'da Bir Araya Geldi

Editör: Merve Tepecik