Fatsa Belediye Başkanı ve AK Parti Fatsa Belediye Başkan adayı İbrahim Etem Kibar, ilçede son 5 yılda yapılan yatırımları basın temsilcileri ile paylaştı.

2019 mahalli idareler yerel seçimlerinden sonra hızlı bir şekilde ilçede yatırımlara başlandığını vurgulayan Kibar, Cumhuriyet Meydanı,Ayazlı Mahallesindeki çöp alanını kapatılması, kapalı pazar yerinin yapıldığını söyledi. Gençlik merkezi ve yarı olimpik yüzme havuzunun kısa süre içerisinde açılacağını aktardı.

İlçede yaılan spor yatırımlarına da değinen Kibar,  “İki tanesi kapalı iki tanesi açık olmak üzere 4 tane tenis kortumuz 20 gün içerisinde açılmış olacak. Amatör spor kulüplerimizin faydalanması için 500 seyirci kapasiteli sentetik çim saha yaptık. Şehrimizde yaygınlaşan okçuluk sporunu geliştirmek için tam donanımlı okçuluk kampı yapıyoruz. 250 milyon TL’lik bir spor yatırımından bahsediyoruz. 5 yıllık dönemde ilköğretim, ortaokul ve lise olmak üzere tam 6 tane okul binasının yapılmasına vesile olduk şu anda yine başlamış 4 tane devam eden okul yatırımımız var. Bunların her birinde çok büyük emeğimiz var." ifadelerini kullandı.

Fatsa'da park ve yeşil alan yatırımları devam ediyor Fatsa'da park ve yeşil alan yatırımları devam ediyor

Editör: Atakan Öztürk