Kırsal mahallelerin sorunlarının daha hızlı çözüme kavuşturulması için Altınordu Belediye Başkanı Ulaş Tepe’nin kurduğu Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, mahallelerdeki çalışmalarına devam ediyor.

Sorumluluk alanındaki 70 mahalle için ayrı ayrı yol haritası belirleyen, her hafta bir bölgeye yoğunlaşan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü; Zafer, Saraycık, Işıklı, Ortaköy, Güzelyalıköy, Karaağaç, Mübarek, Bayramlı, Karaoluk ve Kuylu mahallelerinde kapsamlı çalışmalar yürütüyor.

Yağmura karşı tedbirler alındı

Altınordu Mahalleler 1

Yapılan çalışmalar kapsamında Zafer Mahallesi’ndeki 4 sokakta ekipler, yol bakım ve onarım çalışması ile yağmur suyu hatlarını yenilemesinin yanı sıra hendek temizliği gerçekleştirdi. Saraycık Mahallesi’nde de 4 sokakta ekipler, stabilize yol çalışması ile bakım ve onarım çalışması yaparken ömrünü yitiren yağmur suyu hatlarında da yenileme gerçekleştirdi.

Ekipler Işıklı Mahallesi’nde belirlenen 4 sokakta hendek temizliği, Ortaköy Mahallesi’nde yeni yol yapımı, Güzelyalıköy Mahallesi’nde heyelan temizliği, Karaağaç Mahallesi’nde ise hendek ve heyelan kaldırma çalışması yürüttü. Mübarek Mahallesi’ndeki toplam 5 sokak üzerinde stabilize yol çalışması yapan ve yağmur suyu hattı döşeyen ekipler Bayramlı Mahallesi’nde de yağmur suyu hattı döşeyerek yağışlı havalara karşı erken tedbir aldı. Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri hava şartları nedeniyle ara verdiği Karaoluk ve Kuylu Mahallelerindeki çalışmaların, havaların normale dönmesiyle devam edeceğini de bildirdi.

Yaşanılabilir bir kent

Kırsal mahalleleri modern şehir kapsamında tutacaklarını belirten Ulaş Tepe, “Altınordu’muzun 92 mahallesi bulunuyor. Bu 92 mahallemizin 70’i kırsal mahallelerden oluşuyor. Biz sadece şehir merkezimizdeki 22 mahallemizle Altınordu değiliz. Biz kırsal mahalleleriyle birlikte Altınordu’yuz. Bu düşünceyle çalışmalarımızı yapıyoruz. Yaşanılabilir bir kenti daim kılmak istiyorsak, kırsal mahallelerimizden başlamak suretiyle tüm mahallelerimize hizmet götürmemiz gerektiğine inanıyoruz.

Altınordu Mahalleler Ulaş Tepe

Bu kapsamda alt yapıdan üst yapıya olan çalışmalarımızın yanı sıra kültür sanat etkinlikleriyle daha modern bir şehir inşa etmeyi hedefliyoruz. Yani oralarda yaşayan kardeşlerimiz, ağabeylerimiz, ablalarımız, annelerimiz, babalarımız bize sadece yol yapıp, çöpleri topluyorsunuz demeyecekler. Her alanda onlara yönelik çalışmalar yapacağız.” diye konuştu.

Altınordu’da Çocuklara Çevre Bilinci Aşılandı Altınordu’da Çocuklara Çevre Bilinci Aşılandı

Editör: Merve Tepecik