2000 yılında İzmir'de dünyaya gelen Zehra Kelleci, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bir oyuncu. Türk televizyon dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak kabul edilen Kelleci, kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 23 yaşındaki genç oyuncu, eğitimini prestijli Amerikan Koleji'nde tamamladı. Şu sıralar Kızıl Goncalar dizisinde Feyza karakteriyle adından söz ettiriyor.

Feyza karakterini canlandıran Zehra Kelleci Kimdir?

Zehra Kelleci, 2000 yılında İzmir'de doğmuştur ve aslen İzmirlidir. Şu anda 24 yaşında olan Kelleci, çocukluk dönemini İzmir'de geçirmiştir. İlk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra İzmir Amerikan Kolejini bitirmiştir. Eğitim hayatına İstanbul'da devam eden Kelleci, İstanbul Koç Üniversitesinden mezun olmuştur.

Oyunculuk Kariyeri ve Eğitimi

Üniversite eğitimi sırasında oyunculuk üzerine de eğitim alan Zehra Kelleci, Haldun Dormen Sahne Tozu Tiyatrosu, Bahçe Galata, Yasemin Tüzün ve Çetin Sarıkartal'dan dersler almıştır. Profesyonel iş hayatına adım atan Kelleci, Doğuş Çay'da stajyer olarak çalışmış ve daha sonra Eczacıbaşı Yapı Ürünlerinde satış elemanı olarak görev yapmıştır. Oyunculuk kariyerine ilk adımını 2023 yılında Star TV'de yayınlanan "Yüz Yıllık Mucize" isimli dizi ile atmıştır.

Kizil Goncalar Feyza Kimdir

"Kızıl Goncalar" Dizisindeki Rolü: Feyza

Zehra Kelleci, şu anda Fox TV ekranlarında izleyici ile buluşan "Kızıl Goncalar" dizisinde yer almaktadır. Dizide "Feyza" karakterini canlandıran Kelleci, performansıyla dikkat çekmektedir. "Kızıl Goncalar"da gösterdiği performansla tanınan Kelleci, bu rolüyle izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

Zehra Kelleci'nin Oynadığı Diziler

  • 2023: Yüz Yıllık Mucize
  • 2023-2024: Kızıl Goncalar

Zehra Kelleci'nin oyunculuk kariyeri, genç yaşına rağmen dikkat çekici gelişmeler göstermektedir. "Kızıl Goncalar" dizisindeki rolüyle daha geniş kitlelerce tanınan Kelleci, gelecek projeleriyle adından söz ettirmeye devam edeceğe benziyor.

Editör: Samet Varol