Dün Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 da  Samsun’a çıkışının 105 ci  Yıldönümü olan ve 20 Mayıs 1938 tarihli,  3466 sayılı yasayla ’19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’ adıyla ‘Milli Bayram Günleri’miz arasına giren; ve Atatürk’ün doğumunun 100 cü yılı olan 1981 de adı;  ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’ olarak düzenlendi.

      Dün 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’ Ülkemiz Geneli’nde coşkuyla kutlandı. İlimiz Ordu’da da üstün etkinliklerle kutlandı. Bunlardan biride Altınordu İlçemizin Akyazı Sahili’nde, ücretsiz otopark alanında Altınordu Belediyesince düzenlenen; Enes Kılınç ve Mehmet Kılınç’ın sahne aldığı pop konseri oldu. Konser genç kesimin oldukça yoğun katılımı ile gerçekleşti; sahne alan sanatçılar beğeni ile izlendiler.

     ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve  Spor Bayramı’ kutlamaları içinde Enes Kılınç ve Mehmet Kılınç’ın sahne aldığı kutlama etkinlikleri her yaş grubunun beğenisi ile izlendi.  Konserlerin zaman zaman uygulanması; hem müzikle iştigal eden sanatçıların;  ekonomik anlamda desteklenmesini, hemde yetişen gençliğin görgü, bilgi, eğitim ve deneyimlerinin artmasını sağlar ki; bu toplumsal anlamda pozitif bir olgunun oluşmasını sağlar.